Każdej wiosny przyroda budzi się do życia. To czas, w którym zaczynają rozwijać się pąki kwiatów, trawa robi się zielona, liście drzew także rozwijają się na nowo, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych legowisk i zaczynają się rozmnażać.

Ludzie z niecierpliwością czekają na cieplejsze pory roku. Są jednak pewne rzeczy, które uprzykrzają nam ten okres – należą do nich między innymi muchy.

Chyba każdy marzy o tym, by wyeliminować muchy ze swojego otoczenia. Istnieje wiele gotowych środków, by to zrobić, jednak można zwalczyć je także domowymi, tanimi sposobami. Jak to zrobić?

Jak pozbyć się much?

Pierwszym trikiem na pozbycie się much jest naszykowanie foliowego worka i wlanie do niego wody. Do środka trzeba dorzucić jeszcze 4-5 monet. Brzmi to dość zabawnie, jednak gdy światło będzie się odbijało od folii oraz monet, muchy będą sądziły, że jest to duży zbiornik wodny, i ze strachu nie będą się zbliżały.

Kolejną metodą jest także naszykowanie naczynia i wlanie do niego 1,5 szklanki oleju kokosowego oraz 20-30 kropli olejku citronella. Teraz wystarczy wymieszać naszą miksturę i wlać ją do słoika albo puszki, a później postawić w miejscu, z którego chcemy wypłoszyć nieproszonych gości.

Inną metodą jest naszykowanie słoika, włożenie 2 wacików na jego dno i dodanie 4 łyżek ekstraktu waniliowego. Później trzeba wrzucić tam świeżej mięty, a na samej górze położyć kawałek gazy – te zapachy odstraszą muchy.

Następnym sposobem jest także wymieszanie wódki z odrobiną lawendy i goździków oraz przelanie całej mieszanki do butelki ze spryskiwaczem. Taki spray dobrze odstraszy muchy.

Niezawodny ocet jabłkowy przyda się także i tutaj. Wystarczy nalać go do płytkiego naczynia, przykryć folią i zrobić w niej dziurki. Gdy ustawimy go w pobliżu miejsca, w którym będziemy, zauważymy, że muchy łatwo złapią się w taką pułapkę.

Dobrym sposobem jest też zmieszanie wody i octu w proporcji 1:1, a następnie dodanie 15 kropli olejków eterycznych, np. cytrynowego, miętowego, lawendowego czy eukaliptusowego. Teraz pozostaje przelać całość do butelki z atomizerem i stosować tam, gdzie są muchy.

Innym sposobem jest też… powieszenie płyty CD przed domem lub w mieszkaniu. Muchy boją się odbijającego się od nich światła.

Przypomnij sobie o… OLA KWAŚNIEWSKA POKAZAŁA NOWE ZDJĘCIE. TO, CO OPUBLIKOWAŁA CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA, WZBUDZIŁO OGROMNE EMOCJE WŚRÓD INTERNAUTÓW

Jak informował portal Życie: PEWIEN MĘŻCZYZNA POSYPAŁ PIASEK NA PLAŻY SOLĄ. NIESAMOWITE, CO STAŁO SIĘ KILKA SEKUND PÓŹNIEJ

Portal Życie pisał również o… NIEKTÓRE ZNAKI ZODIAKU NIE OKAZUJĄ UCZUĆ. O KTÓRYCH MOWA I CZY TO OZNACZA, ŻE MAJĄ SERCA Z LODU