Wakacje to czas, w którym większość osób decyduje się na dalsze wyjazdy w ramach odpoczynku. Podczas urlopowych planów często zastanawiamy się nad wyjazdem nad wodę – jezioro, morze lub ocean.

Przyciągają nas tam nie tylko wysokie temperatury, ale także woda i piasek. Spacery po plaży czy leżenie na niej to czynności, które wielu z nas wprost uwielbia, a podczas zimniejszych miesięcy z rozrzewnieniem wspomina wakacyjne chwile.

Plaża zwykle wygląda tak samo – w pogodne, ciepłe dni spotkamy wiele kąpiących się w wodzie osób (oczywiście, jeśli nie ma zakazu kąpieli ze względu np. na sinice), a na piasku zostają ci, którzy chcieliby się opalać.

Niemal na każdej plaży znajdzie się także sporo dzieci, które z przyjemnością wznoszą kolejne budowle z piasku i z radością wbiegają do wody. Część turystów przynosi ze sobą piłki i rozpoczyna rekreacyjną grę.

Do takich widoków jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak w innym zakątku świata, na Zachodnim Wybrzeżu, ludzie robią zupełnie co innego.

Mężczyzna wysypał sól na plaży

To właśnie tam można spotkać okładniczki, czyli stworzenia należące do rodziny małży. Są one bardzo popularne w rejonach pomiędzy Kalifornią a Alaską.

Gdy przyjrzeć się zachowaniom osób, które podróżują na tamtejsze plaże, można zauważyć, że jedną z ich ulubionych czynności jest właśnie szukanie tych małży. W samym stanie Waszyngton w tym celu na plażach zjawia się około 250 tysięcy osób w ciągu każdego roku.

Podobno okładniczki to bardzo smaczne małże, a sposób, w jaki przebiegają ich poszukiwania, to ciekawe zajęcie dla większości rodzin. Wielu turystów korzysta z łopatek oraz specjalnych rurek, jednak ten poszukiwacz zademonstrował inny sposób.

Autor filmu wpadł na inny pomysł na wywabienie okładniczek – wystarczy posypać piasek solą, a małże same wyjdą na powierzchnię.

Przypomnij sobie o… NIEKTÓRE ZNAKI ZODIAKU NIE OKAZUJĄ UCZUĆ. O KTÓRYCH MOWA I CZY TO OZNACZA, ŻE MAJĄ SERCA Z LODU

Jak informował portal Życie: OLA KWAŚNIEWSKA POKAZAŁA NOWE ZDJĘCIE. TO, CO OPUBLIKOWAŁA CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA, WZBUDZIŁO OGROMNE EMOCJE WŚRÓD INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… ZDJĘCIE TADEUSZA RYDZYKA Z INTRYGUJĄCYM OPISEM OTRZYMAŁO WIELU POLAKÓW. JEST OŚWIADCZENIE RADIA MARYJA