Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Ksiądz jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Przedsięwzięcia księdza są w dużej mierze inwestowane z dotacji, które ksiądz otrzymuje z budżetu państwa. Dodatkowo ksiądz posiłkuje się dotacjami unijnymi.

Wierni chętnie oglądają media Tadeusza Rydzyka i reagują na jego prośby o pomoc, jak np. w ostatnich dniach, gdy prosił o przesyłanie środków na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Jednak teraz miarka się przebrała.

Tadeusz Rydzyk namawia do płatnej pokuty online?

Zdjęcie ojca Tadeusza Rydzyka trafiło do wielu polskich domów. Na nadesłanej do nich fotografii znajduje się dopisek, że spowiedź ważna jest tylko wtedy, gdy wniesie się opłatę.

Radio Maryja już ustosunkowało się do tej informacji.

Zaledwie przed kilkoma dniami Tadeusz Rydzyk podkreślał, by Polacy zdali sobie sprawę, co dzieje się w polskim Kościele – przez koronawirusa w parafiach w Polsce liczba wiernych, którzy mogą przebywać jednocześnie w świętym miejscu, jest bardzo ograniczona. To przekłada się na o wiele mniejsze datki, które potrzebne są na rewitalizację, utrzymanie duchownych, plebanii i nie tylko.

Tadeusz Rydzyk podkreślał, że można wpłacać pieniądze online, nie wychodząc z domu, a przelewy, które prześlą wierni, bardzo się przydadzą.

- Pokuta to dzieło naprawy porządku przez przylgnięcie do prawdy, przez rozpoznanie zniszczenia i żal nad nim. Jako pokutę za grzechy zadaję Ci oprócz odmówienia 3 Zdrowaś Maria dobrowolną wpłatę 25 złotych na konto bankowe na rzecz Radio Maryja. Za każdego nowego grzesznika do spowiedzi online – odpust na miesięczną dobrowolną wpłatę – brzmi najnowszy komunikat, który otrzymali Polacy ze zdjęciem Rydzyka.

Wyszło jednak na jaw, że jest to metoda oszustwa – Tadeusz Rydzyk nie prowadzi takich działań.

- Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele. To byłoby nadużycie – twierdzi Radio Maryja w oficjalnym oświadczeniu.

Przypomnij sobie o… KAROL STRASBURGER NIE MA PRACY PRZEZ KORONAWIRUSA. RADZI POLAKOM, CO ROBIĆ W CZASIE KWARANTANNY

Jak informował portal Życie: MĘŻCZYZNA ZNALAZŁ PORZUCONE DZIECKO NA ŁAWCE. PO 10 LATACH NASTĄPIŁ CUD

Portal Życie pisał również o… PILNY APEL TADEUSZA RYDZYKA. CHODZI O „RADIO MARYJA”