Każdy z nas niejednokrotnie borykał się z problemem rozbitego talerza lub innego naczynia. Czasami wystarczy, że położymy na nim zbyt gorącą potrawę, innym razem zdarzy nam się upuścić naczynie lub zahaczyć nim o szafkę czy inny mebel.

Zazwyczaj takie sytuacje kończą się rozbiciem naszego naczynia. Większość osób wybiera wtedy najłatwiejszą metodę – wyrzuca talerz i ewentualnie dokupuje nowy, o ile zajdzie taka potrzeba.

Tymczasem okazuje się, że pęknięte naczynie to nie koniec świata. Można bardzo łatwo je naprawić, tak, by wyglądało jak nowe!

Jak naprawić pęknięty talerz?

Gdy nasz talerz rozbije się, nie należy załamywać rąk – trzeba po prostu zastanowić się, czy i w jaki sposób można go naprawić. Podsuwamy odpowiedź na oba te pytania: jak najbardziej, można naprawić naczynie, korzystając z jednego składnika, który na pewno znajdziemy w swojej lodówce!

Ten sposób jest niesamowity. Procedura naprawienia talerza to niezwykle łatwe zadanie – o ile pękł na kilka części i nie musimy zbyt wiele układać, by stał się znów całością.

Najpierw należy na prostej powierzchni ułożyć całość z części, w które rozbił się talerz. W kolejnym kroku trzeba sięgnąć po taśmę klejącą – niezbędne jest zaklejenie pęknięć właśnie taką taśmą.

Teraz przyda nam się duże (większe od talerza) naczynie. Włóżmy do niego pęknięty talerz, w garnku podgrzejmy mleko i gdy będzie już ciepłe, zalejmy nasze rozbite naczynie.

Choć wydaje się to wręcz niemożliwe, to już prawie wszystko. Teraz trzeba już tylko odczekać dwa dni, po tym czasie wyjąć talerz z naczynia z mlekiem, odkleić taśmę i wytrzeć naczynie, które jest już z powrotem w całości!

Można korzystać z gotowych klejów, można też wyrzucić talerz, ale naszym zdaniem sposób z mlekiem jest najtańszy i najlepszy ze wszystkich!

Przypomnij sobie o… PEWIEN MĘŻCZYZNA POSYPAŁ PIASEK NA PLAŻY SOLĄ. NIESAMOWITE, CO STAŁO SIĘ KILKA SEKUND PÓŹNIEJ

Jak informował portal Życie: OLA KWAŚNIEWSKA POKAZAŁA NOWE ZDJĘCIE. TO, CO OPUBLIKOWAŁA CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA, WZBUDZIŁO OGROMNE EMOCJE WŚRÓD INTERNAUTÓW

Portal Życie pisał również o… NIEKTÓRE ZNAKI ZODIAKU NIE OKAZUJĄ UCZUĆ. O KTÓRYCH MOWA I CZY TO OZNACZA, ŻE MAJĄ SERCA Z LODU