Jak podaje portal „Parenting”, zanim zdecydujemy się wyrzucić kolejną spraną koszulkę, warto wypróbować sprawdzone sposoby na przywrócenie ciuchom ich intensywnego koloru. To proste i wszystko, co jest potrzebne znajdziesz w domu.

Kawa i herbata

Aby przywrócić czarnym ubraniom ich intensywną barwę wystarczy nam herbata. Do komory prania z czarnymi ciuchami wlewamy bezpośrednio ¼ szklanki bardzo mocnego naparu z czarnej herbaty bądź takiej samej ilości zaparzonej kawy. Pamiętać należy, żeby napary nie zawierały fusów! Następnie włączamy pranie i gotowe!

Substancje, jakie znajdziemy w kawie i herbacie, zadziałają jak naturalny barwnik, przywracając naszym czarnym ciuchom głęboki kolor. Należy pamiętać, żeby w wywarze z kawy lub herbaty prać tylko czarne i bardzo ciemne ciuchy. Na jaśniejszej odzieży pojawią się plamy i zacieki.

Pixabay

Właściwa pielęgnacja

Czarne ciuchy na dłużej zachowają głębie i intensywność koloru, jeśli będziemy w trakcie ich prania pamiętali o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze ciemne ciuchy powinno się prać najrzadziej, a więc tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Do prania czarnych ciuchów starajmy się wybierać możliwie jak najkrótsze programy z jak najniższą temperaturą. Warto przed praniem przekręcić czarną odzież na lewą stronę i w taki sposób również suszyć zwłaszcza, jeśli rozwieszamy pranie w pełnym słońcu.

YouTube

A jakie wy macie patenty na zachowanie intensywnej czerni odzieży?

To też może cię zainteresować: Wystarczą tylko dwa składniki, by znacząco poprawić stan naszych włosów. Patent, który znają nasze prababcie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP z mocnym komentarzem o słowach Margaret w sprawie „The Voice of Poland”. Stacja nie zostawiła na niej suchej nitki

O tym się mówi: Jaka będzie pogoda we wakacje? Lato 2020 maluje się w ciemnych barwach. Synoptycy łapią się za głowę