Kiedy tylko na niebie pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, a noce zaczynają robić się coraz cieplejsze, jesteśmy natychmiast naładowani pozytywną energią i cieszymy się, że to już lato!

Uciążliwe owady potrafią uprzykrzyć relaks

Własnie wtedy zaczyna się sezon grilli, leśnych spacerów, wyjazdów nad jeziora i na działki. Jednak razem z wyczekanym wypoczynkiem zaczyna nam doskwierać poważny problem.

Chodzi tutaj bowiem o komary, które są wszędzie i nieźle potrafią uprzykrzyć nam życie. Szczególnie dużo spotkamy ich na terenach wilgotnych, czyli właśnie nad ukochanymi jeziorami czy też w lasach. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak się okazuje, komary nie gryzą każdej osoby napotkanej na swojej drodze. Te uciążliwe owady mają zdolność lokalizowania osób, które mają wyższą temperaturę ciała niż pozostałe. Z racji tego, często gryzą dzieci, nastolatków i kobiety, które przechodzą w tym momencie owulację.

Co ciekawe, komary są także zdolne wyczuć kwas mlekowy, który wydzielamy razem z potem.

Skuteczne sposoby na komary!

Skutecznym sposobem na uniknięcie ugryzień jest więc noszenie przewiewnej odzieży, w której nie będziemy się pocić. Co więcej, istnieje też sposób na to, aby zmienić zapach potu zażywając witaminy B lub też czosnek.

Jeśli wybieramy się na spacer do lasu lepiej nie używać kwiatowych, intensywnych perfum bowiem one także przyciągają te podstępne owady.

Jak informuje portal deccoria.pl, świetnym sposobem na odstraszenie komarów może być użycie olejków eterycznych, które odstraszają te owady. Dobrym pomysłem będą wyciągi z cynamonu, trawy cytrynowej, sosny, wanilii, mięty czy też anyżu.

Nasz olejek możemy też przygotować z liści eukaliptusa lub goździków. Sposób na przyrządzenie go jest bardzo prosty. Gotujemy liście eukaliptusa w wodzie, a wywar przelewamy do buteleczki i gotowe.

Tak przygotowanymi olejkami możemy wysmarować swoje ciało, ale możemy też umieścić je w miseczkach czy na podstawkach i postawić na tarasie, czy w oknie aby komary nie wpadały nam do domu.

Podobny skutek uzyskamy, jeśli na naszym tarasie czy balkonie zagoszczą rośliny takie jak mięta, kocimiętka, mirt, pomidor, bazylia czy pelargonia. Komary bardzo nie lubią zapachów tych roślin i będą omijać takie miejsca z daleka.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT