Nie trzeba ukrywać, że mało kto zwraca uwagę na czystość wewnątrz spłuczki toaletowej. Nie zaglądamy tam zbyt często, więc udajemy że problem brudu w tym miejscu nie istnieje i nie zaprzątamy sobie tym głowy.

Niemiłe zaskoczenie

Mimo, że przez spłuczkę przepływa woda bezpośrednio z rur, która jest czysta to w środku urządzenia i tak osadzają się ogromne ilości kamienia i brudu. Aby zachować odpowiednią funkcjonalność spłuczki powinniśmy więc o nią dbać.

Kiedy zdecydujemy się wreszcie otworzyć spłuczkę naszym oczom ukazuje się niemiły widok. Na bokach urządzenia przez wiele miesięcy zdążył się zgromadzić kamień i inne substancje, które nie wyglądają ani nie pachną zbyt przyjemnie.

W takich warunkach nieustannie namnażają się drobnoustroje, które mogą powodować różne choroby.

Brudna woda, która spływa z tak zabrudzonej spłuczki przyczynia się także do tego, że szybciej w naszym sedesie pojawia się kamień. Jak temu zaradzić?

Jak poradzić sobie z brudną spłuczką? / s3-production.bobvila.com

Okazuje się że sposób jest bardzo prosty i szybki.

Jak radzi portal Deccoria.pl pierwszym krokiem powinno być spuszczenie wody ze spłuczki, a następnie napełnienie go czystą wodą do około ¼ wysokości. Następnie należy zakręcić dopływ wody i zdemontować ruchome elementy spłuczki.

W garnku gotujemy około 4 do 5 litrów wody i rozpuszczamy w niej około 160 gram kwasku cytrynowego. Tak przygotowany roztwór wlewamy do spłuczki. Wysokość wody z kwaskiem powinna dosięgać do wszystkich zabrudzonych elementów.

Teraz możemy udać się na trzy godzinny odpoczynek i poczekać aż kwasek cytrynowy zrobi wszystko za nas. Po mile spędzonym relaksie wracamy do naszej spłuczki, spuszczamy wodę i przepłukujemy spłuczkę czystą wodą.

Ewentualne zabrudzenia, które pozostały możemy dotrzeć gąbką lub szczotką. Montujemy wcześniej zdemontowane elementy spłuczki i gotowe! Możemy cieszyć się czystością!

Poniżej filmik z kanału Take Look, w którym krok po kroku pokazane jest jak skutecznie wyczyścić spłuczkę!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT