Nie ulega wątpliwości, że lodówka jest niezwykle ważnym urządzeniem w każdym domu. To dzięki niej możemy robić zapasy żywności, a także chłodzić sobie pyszne napoje.

Problematyczny zapach

Jednak niejednokrotnie problemem jest utrzymanie jej w czystości. Lodówki w naszych domach przeważnie przechowują wiele różnych produktów, przez warzywa, po mięso, wędliny i gotowe potrawy.

Niestety, finalnym skutkiem tego są intensywne i niejednokrotnie nieprzyjemne zapachy, które docierają do nas zaraz po otwarciu lodówki. Jak uporać się z tym problemem?

Najłatwiejszym sposobem jest przechowywanie wszystkich produktów w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Wtedy zapachy nie mają możliwości żeby się wymieszać i nie powodują nieprzyjemnej zapachowej mieszanki.

Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Co zatem zrobić, kiedy po otwarciu lodówki tracimy apetyt na jedzenie z powodu unoszącej się wewnątrz urządzenia woni?

Jak radzi portal Pikio.pl najprostszym i najtańszym sposobem na pożegnanie nieprzyjemnych zapachów jest wykorzystanie gazety. Należy jednak pamiętać, że musi to być zwykła czarno-biała gazeta, która nie jest pokryta żadnym lakierem.

Sposoby na nieprzyjemne zapachy! / recipes.timesofindia.com/

Świetne sposoby!

Należy ją porwać na małe kawałeczki i uformować z niej kulki. Tak przygotowaną gazetę umieszczamy w wielu miejscach w naszej lodówce i pozostawiamy na noc. Kiedy rano otworzymy lodówkę w poszukiwaniu mleka do kawy, miło zaskoczy nas brak nieprzyjemnego odoru z urządzenia.

Aby na bieżąco zapobiegać tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów warto jest umieścić w lodówce połowę przekrojonego ziemniaka. Warzywo będzie pochłaniać wszystkie zapachy unoszące się w naszej lodówce. Ważne jest jednak to, aby było świeże. Maksymalnie możemy korzystać z jednej połówki ziemniaka trzy dni!

Produktem, który nieustannie jest obecny w naszej kuchni, a który zarazem świetnie pochlania zapachy jest także kawa! Wystarczy niedużą ilość kawy umieścić w kubeczku, czy na spodku i włożyć do lodówki, a nasze problemy z brzydkimi zapachami znikną na zawsze!

Sposoby na nieprzyjemne zapachy! / recipes.timesofindia.com/

Jeśli przeprowadzamy gruntowne sprzątanie lodówki, do jej mycia dobrze jest wykorzystać wodę z octem, która wspaniale upora się z nieprzyjemnymi zapachami. Szklankę takiego roztworu możemy także zostawić w lodówce, aby na bieżąco pochłaniała nieprzyjemny odór.

Sposoby na nieprzyjemne zapachy! / rd.com/

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT