Zdecydowana większość z nas przy codziennym nakładzie obowiązków nie ma czasu, aby codziennie poświęcać czas na gotowanie obiadu. Z tego właśnie powodu spora część osób decyduje się, żeby ugotować obiad na parę dni i przechowywać go w lodówce.

Nikt jednak nie spodziewał się tego, że popełnia radykalny błąd, który może skończyć się bardzo źle.

Ważne zasady

Aby przechowywana żywność jak najdłużej zachowała świeżość i dobrą jakość należy stosować się do kilku prostych, acz istotnych zasad.

Jak wszyscy wiemy zarówno wędliny jak i sery powinniśmy trzymać w zamkniętych pojemnikach, najlepiej szklanych. Nie wolno ich przechowywać w foliach czy też papierze.

Warzywa i owoce, które powinny być przechowywane w lodówce musimy umieścić w przeznaczonej do tego szufladzie. Co jednak z pozostałymi produktami?

Jak odpowiednio przechowywać żywność? / apartmenttherapy.com/

Jak przechowywać przygotowane wcześniej potrawy?

Większość z nas na pewno niejednokrotnie słyszała, że pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać w lodówce jedzenia, które jeszcze jest ciepłe. Najpierw należy je dobrze wystudzić, a dopiero potem schować do lodówki.

Jak się jednak okazuje wcale nie jest to prawda. Pod wpływem ciepłego jedzenia włożonego do lodówki, nie popsują nam się inne produkty, które już się w niej znajdują. Takie zachowanie nie spowoduje również popsucia się całej chłodziarki.

Zatem najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia jest jak najszybsze schowanie przygotowanej potrawy, zaraz po zakończeniu jej gotowania. Szczególnie dotyczy to miesięcy letnich, kiedy drobnoustroje chorobotwórcze pojawiają się na jedzeniu w mgnieniu oka!

Aby uniknąć problemów żołądkowych i nieprzyjemnych sytuacji należy po prostu schować potrawy do lodówki bezpośrednio po ich przygotowaniu! Pamiętajmy, aby umieścić je w dobrze zamkniętych pojemnikach.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT