Prawdziwą zmorą bywa pranie, które kompletnie nie chce wyschnąć, gdy na dworze mokro i straszna ulewa, trwająca kilka a nawet kilkanaście godzin. W smutne, przypominające wczesną jesień dni trudno wysuszyć pranie skutecznie na dworze – ubrania czy inne materiały jak np. pościel potrafią wisieć po kilka godzin i wciąż są wilgotne, a jeśli suszymy je na zewnątrz to wieczorem i tak trzeba je zabrać do domu i rozwiesić ponownie.

Jak zatem poradzić sobie z tym sporym kłopotem i nie musieć się denerwować, że znów ubrania zyskały zapach stęchlizny, mimo wielu godzin na suszarce? Jest na to kilka prostych rozwiązań.

Po pierwsze, nie wolno rozwieszać zbyt dużej liczby ubrań na suszarce w jednym czasie. Odzież musi mieć odpowiednią cyrkulację powietrza. Dobrze sprawdzą się wieszaki na ubrania, a duże elementy, jak pościel można powiesić pojedynczo. Suszenie w domu takich materiałów, mimo wilgoci, może się odbyć np. na drzwiach.

Ubrania zbyt blisko siebie, a nawet stykające się to przepis na niekończące się suszenie prania!

Jak suszyć pranie mimo wilgoci? Jest kilka prostych rozwiązań!

Jeśli suszymy ubrania w domu to warto otworzyć okna, mimo deszczu i chłodu. To zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Warto skorzystać z pralni, jeśli takową posiadamy lub w naszym budynku mieszkalnym zostało wygospodarowane takie pomieszczenie. To szczególnie przydatne, gdy pranie trudno schnie w mieszkaniu, a nam zależy na porządku.

W przypadku sytuacji, gdy musimy wysuszyć daną odzież w kilka minut przyda się suszarka do włosów. Trzeba jednak uważać, by się nie przegrzała. Nie wolno również zbliżać jej za mocno do wilgotnego materiału, by nie doprowadzić do zwarcia.

Świetnie sprawdzi się również włączony wentylator. Poprawi jakość powietrza w mieszkaniu i sprawi, że schnięcie będzie znacznie krótsze.

Dobrze sprawdzi się również grzejnik, jeśli w naszym domu jest również zimno. Wystarczy zwykła „farelka” by pranie wyschło w 2-3 godziny. Trzeba jednak uważać, by grzejnik nie znalazł się zbyt blisko ubrań, aby nie doszło do pożaru.

No i na koniec – warto rozważyć zakup suszarki bębnowej lub pralko-suszarki. To spory wydatek, ale jeśli mamy na to fundusze i miejsce w łazience lub pralni to może być najlepsze rozwiązanie.

Przypomnij sobie o… MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY

Jak informował portal Życie: MAŚĆ TYGRYSIA, CZYLI SPOSÓB NA WSZYSTKO. JAKIE ZASTOSOWANIA MA TEN LEK, KTÓRY KOSZTUJE GROSZE

Portal Życie pisał również o… CZYSZCZENIE MIKROFALÓWKI NIGDY NIE BYŁO PROSTSZE. ISTNIEJĄ NA TO NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY