W ogromnej większości z piersi kurczaka podczas obróbki termicznej, szczególnie w trakcie smażenia wydobywa się dziwna biała wydzielina przypominająca galaretkę. Wielu z nas ten widok skutecznie odbiera apetyt i nic w tym dziwnego. Źródło jest dziwnej mazi jest naprawdę obrzydliwe!

O ulepszaniu kurczaka przez polskich producentów mięsa w naszym kraju chodzą już prawdziwe legendy. Trudno się temu dziwić – w mediach od lat co jakiś czas pojawia się afera dotycząca oszukiwania polskich konsumentów przez przedstawicieli branży spożywczej, mięsnej szczególnie.

Dlatego wielu z nas poszukuje mięsa najwyższej jakości, bardzo często z chowu ekologicznego. Bez antybiotyków i karmionych paszą bez GMO. Okazuje się jednak, że prawie każde mięso drobiowe kupione w markecie w plastikowych opakowaniach i na tackach podczas smażenia wydziela dziwną białą wydzielinę, którzy wywołuje obrzydzenie u większości konsumentów. Skąd się to bierze?

Dziwna biała wydzielina z piersi kurczaka w trakcie smażenia? Jej pochodzenie budzi obrzydzenie…

Wielokrotnie, gdy przygotowywaliśmy mięso z kurczaka poprzez smażenie na patelni pełnej oleju zastanawialiśmy się, skąd bierze się wyglądająca okropnie biała ciecz, wyglądająca jak galaretka. Najczęściej pozbywamy się jej z obrzydzeniem, podobnie jak szumowin w trakcie gotowania rosołu. Niewielu z nas jednak wie, co to właściwie jest i czy może grozić naszemu zdrowiu.

Wielu z nas myśli, że to wypływające z mięsa środki chemiczne przedłużające jego żywotność czy powodujące, że kurczak rośnie na znacznie większego niż powinien. Inni twierdzą, że to tylko białko, które nadaje się do spożycia.

Jak informuje portal Pikio, najpewniej jednak jest to roztwór o niskiej zawartości soli. Ta mieszanina rozpuszcza białko mięsa i właśnie ona wypływa z mięsa smażąc się na patelni. Nie jest to jednak nic, co mogłoby nam zaszkodzić.

źródło: YouTube

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZY CAMEMBERT JAKI KIEDYKOLWIEK JADŁEŚ. ROZPŁYWA SIĘ W USTACH

Jak informował portal Życie: ABSOLUTNIE NAJLEPSZY I SPRAWDZONY PRZEPIS NA FAWORKI. TO NAPRAWDĘ ŁATWE

Portal Życie pisał również o… WYKONAWCY TYCH ZAWODÓW MOGĄ NIE OTRZYMAĆ POPULARNEGO ŚWIADCZENIA. RZĄD URUCHOMIŁ ODPOWIEDNIE PROCEDURY