To prawdziwa gratka dla fanów Michała Szpaka! Muzyk podzielił się w mediach przepisem na swojego ulubionego kurczaka. Warto spróbować i przekonać się jaką kuchnie kocha Michał.

Ulubionym daniem Szpaka jest kurczak. Choć brzmi to dziwnie, danie jest naprawdę pyszne. Muzyk tak bardzo za nim przepada, że postanowił nadać mu nawet własną, autorską nazwę: „Kurczak pieczony na butelce piwa a'la Michał Szpak.”

Przepis na ulubionego kurczaka według przepisu Michała Szpaka

Składniki:

1 kurczak

1 jasne piwo

4 łyżki oleju

3 łyżki sosu sojowego

2 łyżki miodu

2 łyżki musztardy

2 ząbki czosnku

1 gałązka rozmarynu

sól, pieprz

Przygotowanie:

Całego kurczaka należy opłukać pod wodą, a następnie wytrzeć do sucha przy pomocy ręcznika papierowego. Kiedy mięso będzie już suche należy je przyprawić solą oraz pieprzem. Ważne, aby zrobić to nie tylko z zewnątrz, ale także wewnątrz kurczaka.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie marynaty. Będziemy di niej potrzebowali oleju, sosu sojowego, miodu, musztardy i czosnku. Wszystkie składniki łączymy, a następnie gotową marynatą smarujemy kurczaka.

Kiedy mięso będzie już zamarynowane, kurczaka należy nabić na butelkę ze znajdującym się w środku piwem, w której powinna znajdować się gałązka rozmarynu. Pieczemy przez 75 minut w rozgrzanym do 230 stopni Celsjusza piekarniku.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZY CAMEMBERT JAKI KIEDYKOLWIEK JADŁEŚ. ROZPŁYWA SIĘ W USTACH