Rurki waflowe zrobione w domu być zarówno miękkie, jak i chrupiące. Będą idealną przekąską zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Do zrobionia ~35 sztuk (~500g) potrzebn będą:

3 jajka
100 g cukru
120 ml mleka
100 g masła
200 g mąki
szczypta wanilii

Proces przygotowania:

W głębokiej misce ubij jajka, dodaj cukier i wanilię. Całość ubijaj mikserem przez około pięć minut - należy to robić do momentu, aż powstanie bujna lekka masa.

Następnie dodaj miękkie masło, wlej mleko i ubijaj dalej, aż będzie gładka. Teraz w dwóch etapach wsyp mąkę, ponownie ubij mikserem i ciasto na domowe rurki gotowe!

Patelnie należy dobrze rozgrzać. Nie ma konieczności dodawania na nią tłuszczu. Na patelni umieszczamy cienką warstwę ciała. Smaż je z obu stron (ok. 2-3 min). Po zdjęciu z patelni od razu zroluj ciasto i wypełnij kremem lub bitą śmietaną. Posyp gotowe tubki cukrem pudrem.

Smacznego!

Jak informował portal "Życie Polska": SMUTNA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW IGI ŚWIĄTEK! TENISISTKA NIE MA POWODÓW DO RADOŚCI. CO SIĘ STAŁO

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE WOKÓŁ BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ! TYM RAZEM DO NIEPOROZUMIENIA MIAŁO DOJŚĆ PRZEZ CHRZEST CÓRKI KSIĘCIA HARRY'EGO I MEGHAN MARKLE

Portal "Życie Polska" pisał również: DAWID KWIATKOWSKI WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ. JEGO TAJEMNICA WYSZŁA NA JAW. O CO CHODZI