Musiałam zrobić ciasto z tego, co było w lodówce. Wyobraź sobie: udało mi się zrobić Millefeuil z 4 składników. Taki cytrynowy deser doceni nawet szef kuchni.

A wszystko dzięki temu, że przyzwyczaiłam się do robienia wykrojów z ciasta. Na przykład zarówno w domu, jak i na wsi w mojej zamrażarce jest kilka arkuszy ciasta francuskiego. Kto wie, kiedy zechcę zjeść ptysie jabłkowe? Lista szybkich deserów w pół godziny zawiera również deser cytrynowy. Tobie też radzę wypróbować!

Składniki:

*Ciasto francuskie bez drożdży - 200 g,

*Jogurt grecki 250 g,

*Kremówka 200 ml,

*Cytryna 1 szt.,

*Cukier do smaku.

Przygotowanie:

Pokrój arkusz ciasta francuskiego na 2 identyczne prostokąty. Zrób widelcem kilka nakłuć na każdym z nich. Do smaku posyp je cukrem i skórką z cytryny.

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Ciasta pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 15 minut. W międzyczasie zajmij się farszem. Ubij śmietankę mikserem. Dodaj do niej skórkę z cytryny i jogurt. Wszystko wymieszaj. Niech przygotowane ciasta ostygną. Jedno z nich posmaruj gotowym kremem. Przykryj nadzienie drugą częścią ciasta. Lekko dociśnij.

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Włóż ciasto do lodówki, schładzaj aż do stężenia kremu. Po 20-30 minutach wyjmij deser i pokrój go w kwadraty. Udekoruj ćwiartkami cytryny i podawaj.

Lekki i przewiewny deser cytrynowy robię nawet w poniedziałki, szczególnie latem. W końcu naprawdę chcę rozjaśnić początek tygodnia pracy czymś słodkim i dyskretnym. Jakie lubisz desery cytrusowe?

Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT
Deser cytrynowy, screen YT

Jak informował portal "Życie": NIESAMOWITA HISTORIA! NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZAKOŃCZENIA! OJCIEC I SYN PONOWNIE SPOTKALI SIĘ PO DWUDZIESTU CZTERECH LATACH ROZŁĄKI

Przypomnij sobie: BRAK UISZCZANIA OPŁATY ZA ABONAMENT RTV NIE UJDZIE JUŻ POLAKOM NA SUCHO! OGROMNE KARY CZEKAJĄ NA ZAPOMINALSKICH

Portal "Życie" pisał również: JASNOWIDZ KOLEJNY RAZ PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ! JAK WEDŁUG KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE LATA I CO ZMIENI SIĘ W SPOŁECZEŃSTWIE