Cieszy oko i dba o czyste powietrze w pomieszczeniu. Najczęściej wystarczy elementarna pielęgnacja roślin, ale nikt nie jest bezpieczny przed pojawieniem się szkodników.

Czarne muchy są jednym z takich problemów. Są bardzo trudne do rozmnażania, rozmnażają się szybko i zaczynają latać po domu.

Jeśli spotkasz te owady, nie spiesz się, aby użyć chemikaliów. Jest bezpieczniejszy sposób.

Jak pozbyć się muszek w doniczkach

Olejki eteryczne pomogą pozbyć się much glebowych. Najbardziej skuteczne są olej z geranium, drzewa herbacianego i tymianku.

Aby zapobiec, wystarczy podlewać rośliny co dwa tygodnie mieszaniną trzech kropli oleju na litr wody. Jeśli już pojawiły się muszki, ilość podlewania należy zwiększyć do 1-2 razy w tygodniu.

Pojawienie się owadów może również powodować gnicie korzeni. Następnie musisz je sprawdzić. Jeśli zobaczysz oznaki uszkodzenia systemu korzeniowego, należy go przetworzyć i przesadzić roślinę.

Gnicie korzeni w większości przypadków rozpoczyna się z powodu złego drenażu lub jego braku.

Podczas przesadzania rośliny upewnij się, że nie będzie stagnacji wilgoci. Pokryj glebę piaskiem, dobrze wysycha.

Inną metodą kontrolowania muszek są mecze. Wstaw 4-6 zapałek szarym kolorem do każdej puli. Zmieniaj co 2 dni, aż szkodniki znikną całkowicie.

Napar czosnkowy dobrze radzi sobie również z owadami, zwłaszcza jeśli jest stosowany w połączeniu z zapałkami. Zetrzeć na drobnej tarce lub przepuścić przez prasę jedną główkę czosnku i zalać 600 ml wrzącej wody.

Niech waży się przez 2–4 godziny. Spryskaj rośliny świeżym naparem i wymieszaj miąższ z wierzchnią warstwą gleby.

Możesz zabrać do domu muszki z zanieczyszczoną ziemią lub nową doniczkę. Dlatego ważne jest, aby regularnie stosować środki zapobiegawcze. Alternatywne metody są równie skuteczne, jak chemikalia. O wiele bezpieczniejsze dla ciebie i twoich zielonych przyjaciół.

Przypomnij sobie o… RODZINA LEWANDOWSKICH TO ZGRANY ZESPÓŁ! POPULARNA TRENERKA POKAZAŁA, JAK ICH STARSZA CÓRKA KIBICUJE TACIE PODCZAS MECZU. ZDJĘCIE ROZCZULI KAŻDEGO

Jak informował portal Życie: OTYLIA JĘDRZEJCZAK MUSIAŁA ZMAGAĆ SIĘ Z WIELOMA CIĘŻKIMI CHWILAMI W SWOIM ŻYCIU. ZNANA POLSKA SPORTSMENKA ZDRADZIŁA KILKA FAKTÓW ZE SWOJEGO ŻYCIA

Portal Życie pisał również o… IWONA PAVLOVIĆ PODZIELIŁA SIĘ Z FANAMI SWOJĄ KOMPLETNIE NIETYPOWĄ PASJĄ! WSZYSCY ZASKOCZENI, NIKT NIE OCZEKIWAŁ TEGO PO JURORCE "TAŃCA Z GWIAZDAMI"