Polska kuchnia mięsem stoi, w mięso obfituje, a ogromna większość Polaków na hasło: wegetarianizm puka się w czoło. Mięso to pełnowartościowy składnik diety, a prawidłowo przyrządzony doda nam wyłącznie zdrowia i siły.

W trakcie epidemii często robiliśmy zakupy nas zapas, w obawie przed brakami magazynowi i opakowania różnorodnego mięsa mroziliśmy w zamrażarce lub domowych chłodniach. Dziś, chcąc je wykorzystać do pysznego obiadu bardzo często dopuszczamy się błędu, który może kosztować nas zdrowie i dobre samopoczucie. Warto mieć to na uwadze!

Mięso królem polskiej kuchni. Jak prawidłowo rozmrażać zamrożone porcje mięsa?

Sposób przechowywania mięsa ma ogromny wpływ na jego strukturę, soczystość, ale także nasze zdrowie – nawet dzieci wiedzą, że złe magazynowanie może doprowadzić do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, a stąd już krok do wylądowania w szpitalu z zatruciem pokarmowym.

źródło: flickr.com

Nadwyżki kupionego mięsa najlepiej zatem zamrozić, co zapewni mu świeżość na długi czas. Niewiele osób wie, że niektóre gatunki mięsa, szczególnie czerwonego można mrozić nawet przez kilka lat!

Ogromnie ważny jest jednak prawidłowo przeprowadzony proces jego rozmrażania, na co tak rzadko zwracamy uwagę, a to ogromny błąd! Jedna pomyłka może nas słono kosztować! Chodzi tu nie tylko o zdrowie, ale o kulinarny blamaż. Ten często błąd przy rozmrażaniu mięsa powoduje, że sztuka mięsa nie gotuje się równomiernie i na koniec danie będzie surowe w środku!

Tak nie rozmrażaj mięsa! To poważny błąd!

Podstawa to odpowiedni czas rozmrażania mięsa. Nie wolno wrzucać do gotowania kawałka, zanim nastąpiła całkowita zamiana lodu w wodę, inaczej gotowane mięso w środku będzie niedogotowane i na wpół surowe, gdyż na zewnątrz będzie wydawało się gotowe.

Mięso powinniśmy rozmrażać przez kilka godzin w lodówce, by stopniowo dochodziło do właściwej temperatury, a na 2-3 godziny przed gotowaniem można je wyciągnąć i postawić na blacie, by uzyskało temperaturę pokojową Tylko tak o nasze dania domownicy będą dosłownie bić się przy stole.

źródło: pixabay.com

Jak informował portal Życie : TAKIEGO CIASTA JESZCZE NIE JADŁEŚ. PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO MAŚLANKOWE Z OWOCAMI I KRUSZONKĄ

Przypomnij sobie: DOSKONAŁY PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO MARCHEWKOWE. KREM ORZECHOWY ROBI PRAWDZIWĄ FURORĘ

Portal "Życie" pisał również: TEN DESER ZACHWYCI KAŻDEGO. WYBORNY PRZEPIS NA HISZPAŃSKI SPECJAŁ