Drób jest jednym z najpopularniejszych mięs, które jedzą miliony osób na całym świecie. Swoja popularność zawdzięcza głównie cenie, która jest atrakcyjna. Dodatkowo mięso jest bardzo smaczne i „plastyczne”, można z niego przygotować wiele pysznych dań.

Niestety, mięso drobiowe ma tez swoje wady. Jest jednym z najbardziej nafaszerowanych chemią produktów. Wszystko za sprawą tego, że producenci pragną zwiększyć sprzedaż swoich kurczaków, „pakując” w nie hormony, dzięki którym zwierzęta przybierają większą masę, co wpływa pozytywnie na atrakcyjność mięsa, a co za tym idzie na jego popyt.

Co więcej, kury hodowane są na małych przestrzeniach, co wpływa na szybsze roznoszenie się wielu chorób pomiędzy nimi. Z tego względu hodowcy podają zwierzętom antybiotyki. Niestety, te pozostają w mięsie, które później ląduje na naszych stolach.

Na szczęście są sposoby na to, aby oczyścić miesi przed jego przygotowaniem. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Sok z cytryny i sól

Wywar, składający się z 2 lóżek soli i soku z jednej cytryny rozpuszczonych w litrze wody, pozwoli na pozbycie się z mięsa antybiotyków. Wystarczy zanurzyć mięso w płynie i pozostawić w lodowce przez dwie godziny. Po upływie tego czasu należy kurczaka wyjąć i pozostawić na około godzinę w czystej wodzie. Ten proces pozwoli na usuniecie z mięsa chemikaliów.

Woda mineralna

Moczenie kurczaka w wodzie mineralnej przez 3 godziny podobno pozwala na pozbycie się z niego trujących wypełniaczy.

Obróbka termiczna

Ugotowanie kurczaka pozwala na usuniecie z niego aż 99 procent chemii. Wystarczy zanurzyć mięso w wodzie i doprowadzić do wrzenia. Wywar gotować przez dziesięć minut, a następnie wylać. Po wykonaniu tej czynności można ponownie ugotować „wolny” od chemii bulion.

Może zainteresuje Cię to: TAKIEGO CIASTA JESZCZE NIE JADŁEŚ. PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO MAŚLANKOWE Z OWOCAMI I KRUSZONKĄ

Polecamy także: DOSKONAŁY PRZEPIS NA PYSZNE CIASTO MARCHEWKOWE. KREM ORZECHOWY ROBI PRAWDZIWĄ FURORĘ