Wystarczą jedne zakupy i zainfekowany larwami domowych szkodników produkt, byśmy zmagali się z plagą lubujących się w żywności owadów przez kolejne tygodnie, a nawet miesiące.

Kto choć raz w życiu doświadczył np. moli spożywczych, ten wie, jak czasem nie sposób trwale się ich pozbyć ze swojej kuchni. Sprzątamy, wyrzucamy produkty spożywcze, dezynfekujemy, często używając nawet chemikaliów czy gorącej pary, czyścimy, układamy żywność z powrotem, a po tygodniu znów widzimy pełzające po szafkach lub ruszające się w kaszy, mące czy cukrze owady!

Syzyfowa praca? Nie tym razem! Wystarczy kilka dostępnych w każdym domu produktów do czyszczenia, by pożegnać nieprzyjaciół na dobre!

Jak pozbyć się z kuchni insektów lubujących się w żywności? Babcine metody zawsze dają radę!

Wśród fauny ogromnymi fanami produktów spożywczych są - oprócz najbardziej znanych moli - takie gatunki owadów i insektów jak mrówki, trojszyki, skorki, żywiak chlebowiec, świdrzyk cygarowiec, mącznik młynarek, karaluchy, prusaki, psotnik zakamarnik (gryzek) czy rozkruszek.

Aby pożegnać je na zawsze nie trzeba jednak używać chemicznych środków, które mogą stanowić zagrożenie i dla naszego zdrowia, lecz wystarczy wykorzystać kilka prostych patentów z domowej spiżarni i apteczki!

źródło: jakbudowac.pl

Na początek jednak podstawy - dokładnie czyszczenie, mycie i odkażanie mebli kuchennych, a także ostrożne usunięcie zainfekowanych produktów spożywczych i wszystkich sąsiadujących z nimi. Czeka nas dokładne przeglądanie torebek, paczek, pudełek i opakowań.

Dla pewności, że owady nigdy nie powrócą warto zaopatrzyć się w zamykane szczelnie, zakręcane pojemniki, do których przesypujemy produkty bezpośrednio po zakupach. Już wtedy możemy zauważyć, czy do domu nie wrócił z nami pasażer na gapę. Jeśli przy sprzątaniu kuchni użyliśmy odkurzacza worek trzeba ostrożnie wyrzucić.

W walce z insektami pomogą też zapachy i olejki eteryczne. Świetnie sprawdzą się lawendowy, miętowy czy o zapachu lasu. Owady nie lubią też goździków, liści laurowych czy wrotyczu. Półki przetarte wodą z octem to dobry sposób na odstraszanie insektów.

źródło: pspo.pl

Jeśli walczymy z mrówkami to dobrym sposobem jest wykorzystanie cynamonu, a miejsca wędrówek owadów trzeba smarować wazeliną i sokiem z cytryny. Dobrze działa też sól, pieprz, proszek do pieczenia, chińska kreda lub boraks.

Na owady dobrze działają też gotowe pułapki na owady. Dziś nie zawierają już substancji szkodliwych dla człowieka.

Przy sprzątaniu warto użyć wrzątku, a najlepiej myjki parowej. Zabijamy wtedy larwy i formy przetrwalnikowe insektów, czyli jaja. Dobrze działa też gorące powietrze suszarki do włosów.

źródło: ocdn.eu

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: KLESZCZE SĄ JUŻ WSZĘDZIE. SPOTKANIE Z NIMI MOŻE BYĆ OPŁAKANE W SKUTKACH. JAK SIĘ PRZED NIMI CHRONIĆ

Portal Życie pisał również o…IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA. JAKICH WOJEWÓDZTW DOTYCZY? METEOROLODZY SĄ ZDUMIENI, NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEJ POGODY W ŚRODKU WIOSNY