W ostatnim czasie sporą popularność zdobywają działania w duchu less waste oraz zero waste, których zadaniem jest zniwelowanie ilości odpadów tworzonych przez człowieka.

Wykorzystanie skórki od banana idealnie wpisuje się właśnie w działanie zgodne z less waste. Dzięki temu skórka od banana, którą zwykle się wyrzuca, nie trafi do kosza, a znajdzie nowe, nietypowe zastosowanie.

Skórka z banana nabłyszcza i czyści liście oraz odstrasza mszyce

Skórki z banana pomogą Ci w walce z mszycami. Wystarczy, że pokroisz skórkę z banana na małe kawałki i zakopiesz je w doniczce wokół rośliny na kilka centymetrów. Dzięki temu skutecznie odstraszysz mszyce, gdyż nie tolerują one gazów, które wytwarzają rozkładające się bananowe skórki.

Jeśli chcesz wyczyścić swoje rośliny z kurzu, przetrzyj ich liście wewnętrzną częścią skórki z banana. Nie tylko wyczyszczą one roślinę, ale także ją odżywią i nabłyszczą.

Banan jako składnik nawozu i kompostu

Chcąc odżywić swoje rośliny, przed ich zasadzeniem lub zasianiem, zakop w ziemi skórki z bananów. Minerały, które zawarte są w bananach, pobudzą Twoje kwiaty do wzrostu i kwitnienia.

Dobrym sposobem na odżywienie roślin jest także roztwór z bananowej skórki. Wytwarza się go w niezwykle prosty sposób. Wystarczy włożyć skórkę od banana do słoika lub innego sporego naczynia i zalać wodą. Pozostawić na jedną dobę – skórka musi się zaparzyć.

Przy kolejnym podlewaniu roślin najpierw rozcieńczyć nawóz – odpowiednie proporcje to jedna część wywaru z pięcioma częściami wody. Powinno się stosować tego typu nawóz regularnie, a efekty z pewnością będą zauważalne.

Skórkę od banana można także użyć jako składnik kompostu. Wystarczy usunąć z nich naklejki i przysypać gotową już warstwą kompostu.

Polecamy także: JAK WYHODOWAĆ W DOMU WŁASNE DRZEWKO CYTRYNOWE Z NASIONKA. TO BARDZO ŁATWE

Może zainteresuje Cię to: CO SIĘ STANIE, GDY POLEJESZ PLAMĘ SOKIEM Z CYTRYNY? EFEKTY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal "Życie" informował o: TEGO POPULARNEGO OWOCU DZIECI NIE MOGĄ JEŚĆ POD ŻADNYM POZOREM. INACZEJ TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI