Istnieją produkty, które dorośli chętnie zjadają i mają one zbawienny wpływ na ich zdrowie, jednak absolutnie nie nadają się do spożycia przez dzieci. Jednym z takich produktów jest pewien popularny owoc.

Wielu rodziców dla urozmaicenia diety swoich dzieci proponuje im różne, w tym także egzotyczne produkty. Nie ma w tym nic złego, jeśli wiemy, których z nich należy się wystrzegać.

Spożycie tego owocu jest groźne dla dzieci

Osoby dorosłe oraz młodzież uwielbiają ten produkt nie tylko za smak, ale także zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Nie ma wielu kalorii, za to dostarcza sporo witamin.

Mówi się nawet, że może działać antynowotworowo, przeciwdziałać miażdżycy, wyrównywać ciśnienie krwi. Dodatkowo jest przeciwutleniaczem.

Owoc ten jest w Polsce coraz łatwiej dostępny. Chodzi o liczi, którego smak uwielbia wielu z nas.

Ta „chińska śliwka” jest świetnym przysmakiem, jednak trzeba pamiętać o tym, że dzieci nie powinny próbować owocu.

Liczi charakteryzuje się nietypowym wyglądem – jego skorupka jest różowa, a w środku znajduje się miąższ w kolorze półprzezroczystej bieli i o konsystencji podobnej do galaretki.

Ciężko opisać jego smak – jest podobny do mieszanki winogron, truskawek i śliwek. Świetnie nadaje się do jedzenia w sałatce, do herbaty lub jako samodzielny przysmak.

Okazuje się jednak, że dzieci pod żadnym pozorem nie powinny próbować liczi - zarejestrowano, że krótko po spożyciu owocu maluchy zaczynają narzekać na zawroty głowy, częste są też drgawki oraz utraty przytomności. Więcej niż 1/3 dzieci, które spróbowały liczi, zmarła.

Według naukowców wszystko przez to, że w owocu znajdziemy dużo cukrów podnoszących poziom cukru we krwi, a także toksyn blokujących wytwarzanie glukozy. Objawy, które zarejestrowano u dzieci, to oznaki hipoglikemii.

Rodzice poszkodowanych dzieci nie mieli pojęcia, że by ocalić swoje dziecko, powinni jak najszybciej wykonać zastrzyk z glukozy.

Przypomnij sobie o… JUŻ OD MARCA ZMIENIĄ SIĘ CENY LEKÓW. PRZEDSTAWIONO NOWĄ LISTĘ LEKÓW REFUNDOWANYCH

Jak informował portal Życie: DO CZEGO ONA SŁUŻY? OKAZUJE SIĘ, ŻE MUSI BYĆ UZUPEŁNIONA O TAJEMNICZĄ WKŁADKĘ

Portal Życie pisał również o… JAK POZYCJA, W KTÓREJ ŚPIMY WPŁYWA NA STAN NASZEGO ZDROWIA? TO NIEWIARYGODNE