Sen odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Przyjęło się mówić, że sen to zdrowie. Kiedy śpimy nasz mozg porządkuje zebrane w ciągu dnia informacje, a ciało odpoczywa.

Niewystarczająca ilość snu negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Kiedy budzimy się nie wyspani, czujemy przemęczenie. Za zły stan fizyczny po przebudzeniu odpowiada także temperatura pomieszczenia, w którym spaliśmy.

Odpowiedni sen oznacza wypoczęty organizm, który rano jest gotowy do działania. Kiedy się wysypiamy jesteśmy też lepiej skoncentrowani oraz mamy zdecydowanie więcej energii. Zatem każdy człowiek wie, jak duże znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania ma sen.

Nie wszyscy są jednak świadomi tego, że oprócz samego snu, istotna okazuje się także pozycja spania. Mianowicie, to, jak śpimy wpływa na stan naszego zdrowia.

Pozycja, w której spisz mówi o tobie więcej niż się tego spodziewasz!

Na plecach

Spanie na plecach jest najlepszą pozycją do snu. Jest ona po prostu najzdrowsza. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu, pozytywnie wpływa na jego stan. Pozycja na plecach wpływa także pozytywnie na skórę. Kobiety, jak i mężczyźni, którzy śpią na plecach maja mniej zmarszczek niż ci śpiący na boku.

Spanie na boku

Osoby, które śpią na boku najczęściej skarżą się na bole ramion oraz nóg. Wszystko ze względu na to, że jedna ze stron ciała jest bardziej obciążona niż druga. Śpiący na prawym boku dodatkowo skarżą się na zgagę.

Spanie na brzuchu

Jest to najmniej korzystna dla organizmu pozycja. Śpiący skarżą się na bole szyi oraz problemy z kręgosłupem. Wszystko dlatego, że kręgosłup znajduje się wówczas w niezręcznej dla niego pozycji. Mimo minusów, okazuje się, że spanie na brzuchu ma jeden plus – podobno mniejsza chrapanie.

Przypominamy o: DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE LUBIĄ WARZYW NA POZIOMIE GENETYCZNYM? NAUKOWCY MAJĄ ODPOWIEDŹ

Informowaliśmy także: MAGICZNA MOC ZIÓŁ! DZIĘKI TEJ ROŚLINIE SZYBKO POZBĘDZIESZ SIĘ PRZEZIĘBIENIA