Lewicowy polityk Adrian Zandberg podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu zapowiedział, że jego partia będzie walczyć o podwyżki dla budżetówki. Minimalne wynagrodzenie pracowników strefy budżetowej ma wynieść 3,5 tys. złotych.

Na sejmowej mównicy polityk podkreślał, że wprowadzenie wyższych pensji w sferze publicznej jest konieczne. Zandberg tłumaczył:

Nauczycielka, ucząca nasze dzieci, nie powinna się zastanawiać, czy ma za co kupić buty zimą. Pielęgniarka, która dba o chorych, nie powinna być przemęczona, bo pełniła sama nocny dyżur. Urzędnik nie powinien myśleć o tym, gdzie dorobić, żeby wystarczyło do pierwszego.

W swoim wystąpieniu przedstawiciel partii Razem zapowiedział również, że jego koalicja złoży niebawem projekt ustawy zakładającej podwyżki pensji pracowników budżetówki. Zmiany te mają przynieść wzrost minimalnego wynagrodzenia zatrudnionych w strefie budżetowej do 3,5 tys. złotych.

Prosta zasada: jeśli pracujesz w budżetówce, to nie możesz zarabiać mniej niż 3,5 tys. Pracy dla państwa trzeba przywrócić godność i właściwy statut.

- tłumaczył Adrian Zandberg. W ten sposób polityk chce sprawić, że pracę w sferze publicznej będą podejmowali najlepsi spośród wszystkich obecnych na rynku pracowników.

Zandberg w swoich wypowiedziach kilkukrotnie odniósł się także do expose Mateusza Morawickiego. Mężczyzna nie szczędził premierowi gorzkich słów:

Mówił pan dziś, że luka płacowa między kobietami a mężczyznami w Polsce jest prawie najniższa w Europie. Nie wspomniał pan o tym, że tę lukę wyrównuje budżetówka. Bo każdy i każda zarabia w niej tak samo źle.

Oprócz konieczności podwyższenia pensji pracowników strefy budżetowej, przedstawiciel partii Razem zapowiedział również konieczność likwidacji tzw. umów śmieciowych, wprowadzenie podatku cyfrowego od technologicznych gigantów oraz zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS wraz z emeryturą maksymalną.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... PRZEŁOMOWY SYSTEM PŁAC. PRACOWNICY MAJĄ DOSTĘP DO WYNAGRODZENIA JESZCZE PRZED "PIERWSZYM"

Warto sobie przypomnieć... TYSIĄCE POLAKÓW MOGĄ SPAĆ SPOKOJNIE. ICH WYNAGRODZENIA NA RAZIE SIĘ NIE ZMNIEJSZĄ

Portal "Życie" informuje również... PODANO NOWE STAWKI ABONAMENTU RTV. CO Z JEGO LIKWIDACJĄ