Hodowla drzewka cytrynowego wbrew powszechnej opinii wcale nie jest taka trudna. Cytryna przydaje się w wielu sytuacjach –świetnie sprawdza się nie tylko do herbaty, ale także np. do wody z cytryną, wybielania czy czyszczenia.

Właśnie ze względu na niezwykłe właściwości tych cytrusów warto mieć je zawsze pod ręką. Co zrobić, by nie trzeba było chodzić do sklepu po owoce?

Odpowiedź nasuwa się sama – wyhodować je. Jak to zrobić?

Hodowla drzewka cytrynowego w domu

Sprawa jest niezwykle prosta. Na początek trzeba przygotować jedną cytrynę, ziemię bogatą w składniki odżywcze, plastikową folię oraz doniczkę.

Można użyć każdej ziemi do kwiatów, jednak najlepiej sprawdzi się mieszanka torfu, perlitu, wermikulitu oraz nawozu organicznego.

Ważne, by zwrócić uwagę, czy miejsce, które wybierzemy dla naszej rośliny, będzie odpowiednio nasłonecznione – powinno być bardzo jasne, z dostępem do światła słonecznego.

Gdy wszystko jest już przygotowane, można przystąpić do działania. Najpierw wsypać ziemię do doniczki i dodać do niej odrobinę wody dla zwilżenia.

Pozostawić wolne około 3 cm od krawędzi doniczki. Przekroić owoc cytryny i wyjąć z niego pestkę, której kształt będzie najlepszy.

Pod żadnym pozorem nie suszyć nasionka! Przygotować małą dziurkę w ziemi i włożyć pestkę od cytryny. Następnie zasypać je ziemią, dodać jeszcze trochę wody.

Pozostało przykryć doniczkę folią, by zachować wilgoć, i postawić w miejscu, do którego dociera słońce. Nie podlewać nasienia ponad miarę, gdyż może zgnić.

Gdy nasze drzewko cytrynowe zacznie kiełkować, czyli po około 1-2 tygodniach, usunąć folię. Pozostało ustawić doniczkę w miejscu, w którym roślina przez 8 godzin dziennie będzie miała dostęp do słońca, i utrzymywać wilgotną ziemię.

Regularnie podlewać swoje drzewko, a gdy urośnie, przesadzić je do większej doniczki. Może się okazać, że za jakiś czas warto będzie przestawić roślinę do ogródka lub na balkon.

Najlepszą porą do hodowli drzewka cytrynowego jest wiosna, choć w inne pory roku również powinno wyrosnąć bez większych przeszkód.

Przypomnij sobie o… UPRAWA STORCZYKÓW NIGDY NIE BYŁA TAK PROSTA. DZIĘKI TYM SPOSOBOM BĘDĄ KWITNĄĆ PRZEZ CAŁY ROK

Jak informował portal Życie: WZIĘŁA KILKA ZAPAŁEK I WŁOŻYŁA DO DONICZKI Z KWIATAMI. EFEKTY BYŁY ZASKAKUJĄCE

Portal Życie pisał również o… JAK BŁYSKAWICZNIE POZBYĆ SIĘ KAMIENIA Z CZAJNIKA. PROSTE I SPRAWDZONE METODY