Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji.

Gdy odpowiednio dba się o te kwiaty, kwitną niemal przez cały rok. Potrzebują jedynie krótkiej przerwy i wypuszczą kwiaty od nowa.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Istnieją tysiące odmian storczyków. Najczęściej spotykany jest falenopsis. Wygląda zjawiskowo, kiedy ma wiele kwiatów.

Jak pielęgnować storczyki?

Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniej rośliny – storczyk musi mieć ładne, nie zwiędnięte pączki, jędrne korzenie i ładne liście bez plam. Dobrze jest kupić okaz z jednym rozwiniętym kwiatem i wieloma pąkami.

Należy zapewnić storczykowi miejsce, gdzie będzie mieć dużo światła – dobrym rozwiązaniem jest postawienie go na okiennym parapecie. Gdy zapewnimy storczykowi odpowiednio jasne stanowisko, jego liście będą błyszczące i zielone.

Podlewanie storczyków to także ważny aspekt. Powinien być nawadniany co 4-7 dni, jednak korzenie rośliny nie mogą być zanurzone w wodzie.

Najłatwiejszą metodą podlewania storczyków jest moczenie doniczki oraz osłonki w misce z wodą albo w wannie przez około 15 minut.

Temperatury, które są odpowiednie dla storczyków, to 13-30 stopni. Na kwitnienie tych roślin pozytywnie wpływają dobowe wahania temperatury, a latem orchidee świetnie odnajdą się na tarasie lub balkonie z odrobiną cienia.

Każdy storczyk musi być posadzony w specjalnej mieszance dla tych kwiatów z korą sosnową albo łupinami orzecha kokosowego. Można stosować do nich specjalne nawozy, dostępne są one m.in. w marketach, sklepach ogrodniczych czy kwiaciarniach.

Należy pamiętać także o zapewnieniu storczykom wilgoci – można spryskiwać je wodą lub ustawić na podstawkach z mokrym żwirkiem.

Przypomnij sobie o… PLAMY Z TŁUSZCZU I BURAKÓW JUŻ NIE BĘDĄ TAKIE TRUDNE DO WYCZYSZCZENIA. OTO DOMOWE SPOSOBY NA WYJĄTKOWO TRUDNE ZABRUDZENIA

Jak informował portal Życie: TAKIEGO EFEKTU SIĘ NIE SPODZIEWASZ. WYSTARCZY DODAĆ DO SKÓRKI PO MANDARYNCE OLIWĘ Z OLIWY I PODPALIĆ

Portal Życie pisał również o… WYSTARCZY WŁOŻYĆ TABLETKĘ OD ZMYWARKI DO PIEKARNIKA. EFEKT BĘDZIE NATYCHMIASTOWY