Brzydkie plamy na ubraniu nie muszą dłużej być problemem! Istnieją skuteczne domowe sposoby, aby się ich pozbyć. Wystarczą do tego popularne produkty, takie jak płyn do mycia naczyń, mąka ziemniaczana, czy alkohol.

Domowy sposób na usunięcie plamy z buraków

Ubrudzone burakami ubranie natychmiast zanurz w zimnej wodzie. Po kilku minutach z posyp plamę boraksem i przepłukać gorącym strumieniem wody.

Jeśli plama nie zniknęła, zasyp ją ponownie boraksem i zostaw w zimnej wodzie na kilka godzin.

Domowy sposób na usunięcie plamy z tłuszczu

Plamę należy posmarować dużą ilością płynu do mycia naczyń w taki sposób, aby nie zabarwić materiału. Zielony płyn do mycia naczyń z pewnością nie będzie zbyt dobrym pomysłem w przypadku białych ubrań.

Po kilku minutach od nałożenia środka na plamę wystarczy starannie spłukać go zimną wodą. W razie potrzeby czynność można powtórzyć kilkukrotnie.

Dobrym sposobem na tłuste plamy jest także alkohol. Wystarczy wypłukać materiał wodą, a następnie zwilżyć miejsce zabrudzenia alkoholem i delikatnie wetrzeć. Można sięgnąć także po mieszankę spirytusu z kilkoma kroplami octu.

Domowy sposób na usunięcie plamy z czerwonego wina

Plamę należy zasypać dużą ilością soli i delikatnie wcierać ją w zabrudzone miejsce. Czynność należy powtórzyć kilka razy.

Z plamami z czerwonego wina świetnie poradzi sobie także mąka ziemniaczana. Sprawdzi się ona zarówno do zwykłych tkanin bawełnianych czy sztucznych, a także delikatnych - jedwabnych czy wełnianych.

Należy posypać nią plamę i skropić odrobiną soku z cytryny, a następnie pozostawić na kilka minut. Po upływie tego czasu wystarczy wyczyścić szczotką lub wypłukać ciepłą wodą.

Przypomnij sobie o… SZCZĘŚLIWA BEATA TADLA OPOWIADA O KULISACH ZWIĄZKU. W KOŃCU TRAFIŁA NA MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY JĄ DOCENIŁ

Jak informował portal Życie: TWOJE KWIATY ZOSTAŁY ZAATAKOWANE PRZEZ MUSZKI? NIE MARTW SIĘ, POZBĘDZIESZ SIĘ ICH SKUTECZNYMI, DOMOWYMI SPOSOBAMI

Portal Życie pisał również o… CZY TWOJE RĘCZNIKI BRZYDKO PACHNĄ? DZIĘKI TYM DOMOWYM SPOSOBOM BĘDĄ DŁUŻEJ ŚWIEŻE