Z tym problemem mierzymy się często. Po pewnym czasie nasze ręczniki nie pachną już odpowiednią dla siebie świeżością, a do tego tracą swoją chłonność. Okazuje się, że jest na to sposób.

"NIE" dla płynu do płukania tkanin

Jeśli chcemy, żeby nasze ręczniki utrzymały swoją chłonność, musimy przede wszystkim zrezygnować z płynu do płukania tkanin. Oczywiście dzięki niemu ręczniki są miękkie i ładnie pachną, jednakże zapach ten utrzymuje się naprawdę krótko.

Płyn do płukania tkanin powleka ręczniki woskowatą i słabo przepuszczalną warstwą, przez co ich wchłania nosić jest słabsza i powoduje to nieprzyjemny zapach.

Dużo lepszym sposobem na czyste, miękkie i pachnące ręczniki jest… ocet! Wystarczy, że w miejsce do którego zwykle wlewasz płyn zmiękczający, wlejesz pół szklanki białego octu. Dzięki niemu ręczniki będą świeżo pachnieć, a zawarty w occie kwas octowy zniszczy wszystkie bakterie.

Ocet usuwa bakterie i pleśń

Ocet dobrze także zrobi także naszej pralce. Skutecznie wyczyści on maszynę i zadba o świeżość wypranych ubrań.

Jeśli nasza pralka jest brudna i nieświeża, ale również zakamieniona, można spróbować domowego sposobu na czyszczenie octem.

Co jakiś czas należy do przegródki na proszek wlać mniej więcej szklankę octu i wstawić "puste pranie" w temperaturze 90 stopni. Po praniu należy zostawić drzwiczki pralki uchylone, by zapach octu wywietrzał.

Trzeba również pamiętać o regularnym czyszczeniu pojemnika na proszek i płyn do płukania. To również siedlisko bakterii, pleśni i osadów.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Jak informował portal Życie: MAŚĆ TYGRYSIA, CZYLI SPOSÓB NA WSZYSTKO. JAKIE ZASTOSOWANIA MA TEN LEK, KTÓRY KOSZTUJE GROSZE

Portal Życie pisał również o… MUSZKI W KWIATACH. OD DZIŚ TO ŻADEN KŁOPOT. SĄ NA TO NIEZAWODNE SPOSOBY