Prasowanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. Sterta prania, które czeka w kolejce do ułożenia się pod ciepłym żelazkiem, to dla nas katorga. Od godzinnego stania przy desce bolą plecy. Prasowanie to bez wątpienia czynność, która zabiera nam sporo czasu oraz nerwów. Na szczęście są sposoby na to, aby sobie pomoc, jakie?

Folia aluminiowa

Rozłożenie folii na desce do prasowanie znacznie przyspieszy ten nielubiany proces. Wystarczy, że rozłożymy folię aluminiową na desce (błyszczącą stroną ku górze) i założymy na to pokrowiec.

Ciepło wypływające z żelazka będzie odbijało się od folii, dzięki czemu proces prasowanie będzie przebiegał znacznie szybciej.

Jak można poradzić sobie bez żelazka?

Ta metoda jest najlepsza dla tych, którzy nie mają czasu na nagrzewanie żelazka bądź też po prostu żelazka nie mają.

"Metoda na garnek", to sposób polegający na tym, by w garnku zagotować wodę, a po wylaniu wrzątku wykorzystać go jako skuteczny zamiennik żelazka.

Stosując tę metodę warto mieć jednak pewność, że garnek jest czysty. W przeciwnym razie o schludnie wyglądających ubraniach nie mamy, co marzyć.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie wody i octu. Wystarczy spryskać ubranie takim specyfikiem i prosto je rozwiesić. Po wyschnięciu będzie ono wyglądało tak, jakby ktoś świeżo je wyprasował.

Można także wyprasować ubrania przy użyciu suszarki do włosów bądź prostownicy. Metody te są zdecydowanie bardziej czasochłonne, jednak okazuje się, że równie skuteczne.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE