Prasowanie jest zmorą wielu osób. Ta czynność domowa nie tylko zajmuje sporo czasu, ale także wymaga odpowiedniego sprzętu, czyli żelazka. Dziś na rynku dostępnych jest całe mnóstwo żelazek o przeróżnych dodatkowych funkcjach.

Wyróżnia się np. żelazka odpowiednie do określonych typów materiału, stąd pojawiaja się żelazka suche lub parowe bądź też sprzęty przewodowe lub bezprzewodowe.

Ostatnio na rynku pojawiła się jednak pewna nowość. Sieć sklepów Lidl oferuje klientom szczotkę parową - SILVERCREST, która skutecznie usuwa zagniecenia bez konieczności tradycyjnego prasowania.

Nie potrzeba mieć deski ani żelazka. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku i użyć szczotki. Producenci gwarantują, że ubranie będzie wyglądało, jak to, świeżo odebrane z pralni.

Jak jeszcze można poradzić sobie bez żelazka?

Jeśli z kolei ktoś nie chce inwestować w nowy sprzęt może poradzić sobie w inny sposób. Te metody są najlepsze dla tych, którzy nie mają czasu na nagrzewanie żelazka bądź też po prostu żelazka nie mają.

Pierwszą z nich jest "metoda na garnek". Ten sposób polega na tym, by w garnku zagotować wodę, a po wylaniu wrzątku wykorzystać go jako skuteczny zamiennik żelazka.

Stosujac tę metodę warto mięc jednak pewność, że garnek jest czysty. W przeciwnym razie o schludnie wyglądających ubraniach nie mamy, co marzyć.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie wody i octu. Wystarczy spryskać ubranie takim specyfikiem i prosto je rozwiesić. Po wyschnięciu będzie ono wyglądało tak, jakby ktoś świeżo je wyprasował.

Można także wyprasować ubrania przy użyciu suszarki do włosów bądź prostownicy. Metody te są zdecydowanie bardziej czasochłonne, jednak okazuje się, że równie skuteczne.

Warto sobie przypomnieć o: KOLOR OCZU ZDRADZA CHARAKTER CZŁOWIEKA. JAKIMI OSOBAMI SĄ POSIADACZE POSZCZEGÓLNYCH BARW TĘCZÓWEK

Portal "Życie" pisał: TANI I SZYBKI SPOSÓB NA OCIEPLENIE OKIEN. NIE MUSISZ WYCHODZIĆ Z DOMU

Informował również: TEGO NIE LUBI ŻADEN KIEROWCA. KILKA NIETYPOWYCH SPOSOBÓW NA SZYBKIE ODŚNIEŻENIE SZYB