Zamarzające szyby to uciążliwy problem kierowców. Ten frapujący kłopot to zmora, która pojawia się w okresie jesienno-zimowym. Jednak są sposoby, które skutecznie pozwalają temu zapobiec. Przygotowaliśmy dla was kilka z nich.

Najprostszym sposobem na unikniecie zamarzniętych szyb jest trzymanie samochodu w garażu. Jednak nie wszyscy kierowcy mają taką możliwość.

Sposobem, który okazał się internetowym hitem, jest przecieranie szyby woreczkiem z gorącą wodą. Należy do plastikowej torby nalać gorącej wody, a następnie przecierać nią szyby. Zmarzlina zacznie się roztapiać, a my unikniemy skrobania. Należy pamiętać, aby nie wylewać gorącej wody bezpośrednio na szybę, bo może ona popękać.

Kolejnym ciekawym pomysłem okazuje się wymieszanie soli kuchennej z wodą, a następnie zamoczenie w tym ręcznika, który później należy umieścić na przedniej szybie pojazdu. Ten sposób ma uchronić nasza szybę przed powstaniem na niej zmarzliny. Dlatego, należy go wykonać wieczorem i rano cieszyć się przejrzysta szybą.

Kolejnym interesującym sposobem zdaje się być stworzenie domowego odmrażacza na bazie alkoholu. Wystarczy w atomizerze połączyć ze sobą w stosunku 1:2 wodę i substancję zawierającą alkohol.

Jeżeli nie posiadamy żadnego alkoholu, możemy użyć octu. Następnie należy dokładnie spryskać szybę i gotowe. Dzięki temu szyba nie zamarznie, a my możemy zaoszczędzić rano sporo czasu.

Przypomnij sobie JESIENIĄ I ZIMĄ NALEŻY TANKOWAĆ DO PEŁNA. DLACZEGO?

Jak informował portal Życie: JAK PORADZIĆ SOBIE Z PARUJĄCYMI OKNAMI? TEN PROBLEM DOTYKA WIĘKSZOŚĆ OSÓB!

Portal Życie pisał również MAGDA GESSLER SPRZEDAJE ŚWIĄTECZNE CIASTA. CENY SĄ BARDZO WYSOKIE. ILE KOSZTUJĄ WYPIEKI GESSLER