Czy zauważyłeś wokół swoich kwiatów małe latające wokół nich muszki? Są to ziemiórki. Owady podobne wyglądem do komarów lub muszek owocówek.

Okazuje się, że ich obecność może negatywnie wpłynąć na Twoje rośliny, dlatego lepiej pozbądź się ich jak najszybciej.

Ziemiórki mogą spowodować obumieranie roślin

Ziemiórki preferują wilgotne i zbite miejsca, w których łatwo mogą złożyć larwy. Rozwijające się larwy pobierają substancje odżywcze z podłoża rośliny. Wydawałoby się, że najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników jest przesuszenie podłoża.

Nic bardziej mylnego. Larwy ziemiórek, które nie mógłby czerpać substancji odżywczych z gleby, kradłyby je z rośliny, co spowodowałoby zahamowanie jej wzrostu, żółknięcie liści, gnicie korzeni, a nawet zwiędnięcie rośliny.

Sposoby na pozbycie się ziemiórek

W sklepach można znaleźć specjalne żółte lepy, które mają łapać niechciane owady. Dzięki nim możesz szybko pozbyć się ziemiórek.

Oprócz żółtych tabliczek, istnieje także wiele domowych sposobów, które pomogą w walce ze szkodnikami.

Jednym z nich jest trująca dla ziemiórek mieszanka wody z mydłem. Wystarczy, że do czterech litrów wody dodasz dwie łyżki mydła w płynie i podlejesz tym swoją roślinę. Zabije to umieszczone w doniczce larwy ziemiórek. Pamiętaj jednak, aby po upływie godziny przepłukać swoją roślinę czystą wodą.

Ziemiórki nie przepadają także za zapachem tytoniu, dlatego zostaw popielniczkę z niedopałkami na balkonie w pobliżu roślin, a muszki będę się trzymać od nich z daleka.

Możesz także stworzyć pułapkę, która skutecznie wyłapie ziemiórki. Owady te reagują na kolor żółty, dlatego do żółtego naczynia należy nalać wody i dodać do niej łyżkę octu i łyżeczkę płynu do naczyń. Zapach octu zachęca muszki, które wpadają do kubka i topią się w wodzie.

Dzięki tym sposobom, bez problemu pozbędziesz się szkodliwych ziemiórek.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Jak informował portal Życie: MAŚĆ TYGRYSIA, CZYLI SPOSÓB NA WSZYSTKO. JAKIE ZASTOSOWANIA MA TEN LEK, KTÓRY KOSZTUJE GROSZE

Portal Życie pisał również o… CZY TWOJE RĘCZNIKI BRZYDKO PACHNĄ? DZIĘKI TYM DOMOWYM SPOSOBOM BĘDĄ DŁUŻEJ ŚWIEŻE