Muszki owocówki są małymi owadami, które powstają w wyniku fermentacji owoców. Przyciągają je dzikie drożdże, które powstają w psujących się owocach, dżemach, kompotach, konfiturach, winie, czy nawet sokach. Jak można się ich pozbyć?

Zabezpiecz swoje jedzenie

Przede wszystkim warto szczelnie zamknąć te produkty, które mogą zwabić muszki. Owoce i warzywa powinny być umyte od razu po zakupie, a te lekko nadpsute lepiej od razu zjeść lub wyrzucić do kosza. Lepiej żeby kosz na śmieci także był zabezpieczony i miał przykrywkę. Muszki znajdą interesujące je produkty nawet tam.

Na bieżąco trzeba dbać o czystość blatów, kosza na śmieci i zlewu. Owoce i warzywa najlepiej przechowywać w lodówce, w szczególności latem. Muszki nie przepadają także za zapachem mięty, także warto w pobliżu interesujących je produktów umieścić miętę w doniczce lub miętowy odświeżacz powietrza.

Pozbędziesz się muszek owocówek na dobre

Jeśli muszki owocówki niestety już pojawiły się w Twoim domu, warto przygotować kilka pułapek, które pozwolą je złapać.

Do pojemnika (może być miseczka lub słoik) wrzuć kilka dojrzałych owoców. Następnie przykryj go szczelnie folią spożywczą i wykałaczką zrób na niej kilka otworów dla muszek. Owady bez problemu przedostaną się do fermentującego jedzenia. Jednak dużo trudniej będzie im się stamtąd wydostać.

Kolejną pułapką jest.. ocet jabłkowy! Do słoika wlej kilka kropel octu i płynu do naczyń. Zwabione zapachem octu muszki wlecą do słoika, ale lepki płyn do naczyń sprawi, że już się stamtąd nie wydostaną.

Gdy chcesz szybko pozbyć się muszek, po prostu sięgnij po odkurzacz. W kilka minut pozbędziesz się ich z kuchni.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE SPOSOBY NA MOLE SPOŻYWCZE. CO ZROBIĆ, BY SIĘ ICH POZBYĆ

Jak informował portal Życie: ROZPUŚCIŁA ŁYŻKĘ SOLI W SZKLANCE WODY I ZOSTAWIŁA NA NOC. OD TEGO MOMENTU ZMIENIŁO SIĘ WSZYSTKO

Portal Życie pisał również o… JAK PRAĆ BUTY W PRALCE? TE SPRAWDZONE PORADY UŁATWIĄ ŻYCIE KAŻDEMU, KTO CHCE ZADBAĆ O OBUWIE