Banan to jeden z owoców, po którego najchętniej sięgamy. Nic dziwnego, gdyż jest łatwodostępny przez cały rok, a przy tym jego import nie wpływa na smak i jakość. To doskonała przekąska, która szybko pomoże zaspokoić niewielki głód, a jednocześnie dostarczy cennych składników mineralnych i witamin.

Co więcej owoc ten dobroczynnie wpływa na organizm. Zawiera duże ilości potasu, który obniża ciśnienie tętnicze. Jego regularne spożycie zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia. Dodatkowo banany mogą przyczynić się do obniżenia cholesterolu, a zawarty w nich błonnik pomoże w przypadku wrzodów czy biegunki i dzieci.

To jednak nie wszystko, bowiem nie tylko jadalna część banana ma swoje wyjątkowe właściwości! Jak się okazuje, warto zachować także skórkę po bananie, gdyż również ma swoje wyjątkowe zastosowania.

Zadbaj o swoją cerę!

Banan to doskonały zamiennik dla kremów przeciwzmarszczkowym i to całkowicie ekologiczny. Stanowi cenne źródło przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dzięki temu pomaga zachować gładką, młodą i promienną cerę.

Wystarczy dokładnie umyć twarz, a następnie natrzeć ją wewnętrzną częścią skórki od banana. Jeszcze lepszy efekt można osiągnąć pozostawiając ją rozłożoną do momentu wyschnięcia. W obu przypadkach po upływie około pół godziny należy obmyć twarz ciepłą wodą.

Sposób na lśniące buty

Skórka od banana doskonale sprawdzi się w pielęgnacji obuwia lub skórzanej odzieży. Mimo, że brzmi dość niewiarygodnie, to jest to prawda! Z powodzeniem może zastąpić pasty do butów.

W tym celu należy wstępnie oczyszczone obuwie natrzeć wewnętrzną częścią skórki od banana, a następnie delikatnie wypolerować. Na koniec wystarczy usunąć resztki miękką ściereczką. Warto przy tym uważać, aby pozostałości owoca nie zostały między szwami lub w dziurkach na sznurówki.

To samo można zrobić ze skórzanymi ubraniami i torebkami.

Skuteczna metoda na kurzajki

Kurzajki to częsty problem, który dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Choć w większości przypadków nie są one groźne, to jednak powodują ból i swędzenie, a przy tym wyglądają mało estetycznie oraz bardzo szybko rozprzestrzeniają się na inne części ciała. Jak się okazuje, z pomocą ponownie przychodzi skórka od banana!

Skórka od banana może posłużyć jako okład na kurzajki. W tym celu wystarczy przyłożyć wewnętrzną stronę w miejsce kurzajki i przytrzymać kilka minut. W niektórych przypadkach warto przymocować okład i pozostawić na całą noc.

Może zainteresuje Cię to: NIEZWYKŁE WŁAŚCIWOŚCI RYŻU. PO CO WKŁADAĆ GO DO SZAFY I W JAKI SPOSÓB PRZYWRACA BANANOM ŚWIEŻOŚĆ

Zobacz także: OBIERZ ZIEMNIAKI PRZED SNEM I WŁÓŻ JE DO BUTÓW. RANO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM

Na portal "Życie" informowaliśmy o: TO MOŻE BYĆ KONIEC DZIAŁALNOŚCI TEGO BANKU. KLIENCI LAWINOWO ZAMYKAJĄ SWOJE RACHUNKI