Na całym świecie można znaleźć amatorów bananów. Dobry wpływ tego owocu na ludzkie zdrowie nie podlega dyskusji. By móc w pełni korzystać z właściwości zdrowotnych banana, warto zjeść dwie sztuki dziennie.

Jak w prosty sposób pokroić banana?

Istnieje świetny trik, który można zastosować, chcąc urozmaicić sobie proste kuchenne czynności. Potrzeba do tego tylko igły i banana. Co należy zrobić i jaki uzyskamy efekt?

Wystarczy wbić igłę w owoc, zaczynając od jego górnej strony. Następnie przesunąć od lewej do prawej przez wnętrze jeszcze nieobranego banana. Należy powtarzać tę czynność, wykonując ją coraz niżej, aż do dolnej części owocu.

Gdy obierze się banana ze skórki, okaże się, że jest już w całości pokrojony w plasterki. Ta sztuczka na pewno mocno zdziwi tych, którzy nie spodziewają się zastać już podzielonego owocu pod skórką.

Kuchenne sztuczki, które ułatwią życie

Innym ciekawym trikiem jest także sposób na łatwiejsze obieranie ziemniaków. Wystarczy naciąć jeszcze surowe warzywa, a następnie ugotować je w mundurkach. Obranie ich będzie dużo szybsze – po ugotowaniu wystarczy lekko ściągnąć skórkę w dwóch częściach.

Kolejnym pomysłowym ułatwieniem jest zastosowanie modnej obecnie zasady zero waste w kuchni. Gdy z obiadu zostaną niezjedzone resztki sosu, warto wlać je do foremek na kostki lodu, a następnie zamrozić. Sos przyda się na kolejny raz, gdy najdzie nas na niego ochota.

Wiele osób praktykuje także inny prosty sposób na krojenie jedzenia – wystarczy użyć… nici dentystycznej. Ten sposób sprawdzi się do miękkich potraw – wykorzystywany jest m.in. przy dzieleniu biszkopta lub krojeniu białego sera.

Przypomnij sobie o… BEZ TEJ WIEDZY LEPIEJ NIE WSIADAJ DO SAMOCHODU. JEJ NIEZNAJOMOŚĆ MOŻE MIEĆ POWAŻNE KONSEKWENCJE

Jak informował portal Życie: NIE LEKCEWAŻ TEGO URZĄDZENIA. SŁUŻBY PRZYPOMINAJĄ, NIEUMIEJĘTNE KORZYSTANIE MOŻE PRZYNIEŚĆ OGROMNE STRATY

Portal Życie pisał również o… PRAWIE POŁOWA POLAKÓW MUSI ZAPŁACIĆ TEN PODATEK. TERMIN MIJA JUŻ NIEDŁUGO. KTO I KIEDY BĘDZIE MUSIAŁ SZYKOWAĆ SIĘ NA WYDATKI