Każda kobieta wie, co to prawdziwy zakupowy szał. Niejednokrotnie zdążyło się nam kupić coś, co w najlepszym przypadku udało nam się zwrócić, a w tym gorszym – zalegało miesiącami, a nawet latami w szafie.

Dotyczy to zarówno zakupów odzieżowych, jak i obuwniczych. W przypadku tych pierwszych wystarczy przeróbka krawiecka, w tych drugich, problem jest już bardziej złożony.

Jak poradzić sobie ze zbyt ciasnym obuwiem?

Skóra jako materiał, sama w sobie jest sztywna i twarda. W związku z tym, zdarza się, że pasujące jak ulał w sklepie buty, w domu nie są już tak wygodne. W tym przypadku należy skórę „rozciągnąć”. Oto kilka najlepszych sposobów na „cisnący” problem.

Jak rozszerzyć obuwie?

Co ciekawe, pomocą mogą przyjść nam ziemniaki. Wystarczy, że obrane ziemni8aki umieścimy wewnątrz buta, a przez noc, zawarty w nich sok – zmiękczy tworzywo obuwia. Warto pamiętać, że trick ten sprawdzi się wyłącznie w przypadku butów ze skory naturalnej i zamszu.

Stosowanie tej metody przynosi niesamowite efekty. Dzięki ziemniakowi czubki naszych butów poszerza się o 2 do 3 mm, a zapiętek o blisko 2 mm.

To nie jedyna zaleta stosowania tej ziemniaczanej metody. Ziemniaki pozwalają także na pozbycie się z buty nieprzyjemnych zapachów.

Kolejnym ze sposobów radzenia sobie z za ciasnymi butami, jest noszenie grubych skarpetek. W przypadku szpilek jest do trudne zadanie, jednak wykonalne. Wystarczy założyć skarpetkę, a następnie umieścić stopę w bucie i rozpocząć proces jego „rozchodzenia”.

Po kilku przechadzkach buty powinny poszerzyć swoją objętość. Co ważne, po ściągnięciu ich ze stopy, należy włożyć do nich zwinięty papier, gazety czy prawidła, które pomogą utrwalić ich nowy kształt.

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów jest zmiękczanie ich parą. Wystarczy trzymać buty nad gotującą się wodą, a unosząca się wówczas para – zmiękczy ich strukturę. Niektórzy polecają także noszenie wilgotnych skarpetek.

Są tacy, którzy z problemem ciasnych butów radzą sobie przy pomocy alkoholu. Wystarczy wetrzeć w wewnętrzną cześć buta alkohol, a zawarte w nim substancje zmiękczą materiał do tego stopnia, że z łatwością dostosuje się on do kształty naszej stopy.

Metoda ta zalecana jest w przypadku ciemnego obuwia. Na jasnych materiałach może dojść do powstania nieestetycznych odbarwień.

Ostatnim, najbezpieczniejszym sposobem jest wykorzystanie specjalnego środka do zmiękczania obuwia. Są one łatwo dostępne, a przede wszystkim sprawdzone. Z pewnością nie uszkodzą struktury naszego buta.

Przypomnij sobie o: PRZEPALIŁA CI SIĘ ŻARÓWKA? OD DZIŚ ICH NIE WYRZUCAJ. PRZEKONAJ SIĘ JAK CIEKAWIE MOŻESZ JE WYKORZYSTAĆ

Jak informował portal "Życie": NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”