Czyszczenie piekarnika jeszcze nigdy nie było takie proste.

Istnieje wiele metod, które pozwolą na skuteczne wyczyszczenie piekarnika. Czasem warto skupić się na tych łatwiejszych, które pozwolą nam uniknąć nadmiernego szorowania.

Szybkie i proste czyszczenie piekarnika

Brzmi dość banalnie, a działa rewelacyjnie! Tabletki do zmywarki mają naprawdę wiele zastosowań i to jedno z nich, które ułatwi nam życie.

Gdy blacha od piekarnika jest już bardzo brudna, a brud wręcz zapieczony, tabletki do zmywarki przychodzą z pomocą. Wystarczy jedną tabletkę położyć na blachę piekarnika i zalać wrzątkiem.

Następnie zamknąć piekarnik, by dzieci i zwierzęta nie miały kontaktu z wodą, i zostawić na dwie godziny.

Po upływie czasu można wyjąć blachę z piekarnika i wylać wodę do zlewu. Pozostało już tylko wytrzeć blachę ściereczką kuchenną oraz spłukać.

Gotowe – blacha pozostaje cała i niezniszczona, a brud jest usunięty!

Warto przetrzeć także cały piekarnik w środku – dzięki temperaturze i parze dużo prościej będzie zmyć tłuszcz z jego ścianek. Można do tego użyć ręczników kuchennych.

Z pomocą może przyjść także domowy płyn do czyszczenia piekarników, w którego składzie znajduje się płyn do mycia naczyń, sok z cytryny, ocet oraz letnia woda. Po wymieszaniu tych składników należy wlać miksturę do butelki ze spryskiwaczem i zacząć czyszczenie piekarnika.

W tym przypadku po spryskaniu piekarnika należy zostawić go na 30 minut, dzięki czemu składniki rozpuszczą brud. Później wytrzeć piekarnik papierowymi ręcznikami kuchennymi.

W tym przypadku należy wystrzegać się ściereczek, ponieważ jeśli zostanie na nich tłuszcz, możemy już go nie usunąć.

Znacie inne skuteczne metody na czyszczenie piekarnika?

Przypomnij sobie o… PLAMY Z TŁUSZCZU I BURAKÓW JUŻ NIE BĘDĄ TAKIE TRUDNE DO WYCZYSZCZENIA. OTO DOMOWE SPOSOBY NA WYJĄTKOWO TRUDNE ZABRUDZENIA

Jak informował portal Życie: MARZYSZ O BŁYSZCZĄCYCH SZTUĆCACH BEZ ZACIEKÓW I NALOTÓW. DZIĘKI TYM WSKAZÓWKOM MOŻESZ TO OSIĄGNĄĆ

Portal Życie pisał również o… DO CZEGO MOŻNA ZASTOSOWAĆ TABLETKI DO ZMYWARKI. ŚWIETNIE SIĘ SPRAWDZAJĄ NIE TYLKO DO MYCIA NACZYŃ