Wiecznie zielone rośliny w doniczkach upiększają każde mieszkanie. Jednak są pewne błędy w ich pielęgnacji, które sprawią, że nie będą dobrymi ozdobami.

Czego należy się wystrzegać?

Czego nie robić przy roślinach doniczkowych?

Błędów jest wiele. Pierwszym i podstawowym jest wybór roślin, które chcemy umieścić w swoim mieszkaniu.

Przede wszystkim trzeba dobrze wybrać swoje przyszłe rośliny – dostosować ich wybór do panującego klimatu. Należy pamiętać o tym, że mieszkania w okresie jesienno-zimowym są naprawdę silnie ogrzewane.

Trzeba wziąć także pod uwagę, że mieszkania zazwyczaj są ciepłe oraz suche – trzeba wybierać rośliny, które zaakceptują niską wilgotność powietrza oraz wysokie temperatury. Najlepiej przed wyborem roślin sprawdzić, jakich warunków potrzebują, i dopiero na tej podstawie kupić swoje doniczkowe kwiaty.

Dodatkowo każda nowa roślina powinna znaleźć się w odpowiedniej doniczce. Każdy z nas chciałby, by spełniała ona funkcje nie tylko dekoracyjne, ale była także odpowiednią osłoną dla naszej zieleni.

Osłonka, w której znajdzie się roślina, musi mieć wycięte otwory. Kwiaty znajdujące się już w doniczkach nie powinny być wsadzone do osłonek, jeśli nie ma przerwy między ścianą doniczki albo osłonką.

Jeśli osłonka będzie prawidłowo dobrana, korzenie rośliny będą mieć dostęp powietrza. Inaczej mogą zacząć gnić.

Bardzo powszechnym błędem jest niewłaściwe podlewanie roślin. Większość osób podlewa swoje kwiaty zbyt często lub zbyt mocno, nie sprawdzając wcześniej ich potrzeb.

Trzeba pamiętać, że rośliny kwitnące nie powinny być spryskiwane wodą, a np. paprocie bardzo to lubią. Te ostatnie powinniśmy także często podlewać – bardzo lubią, gdy ziemia jest wilgotna.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Jak informował portal Życie: NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA

Portal Życie pisał również o… TE ZIOŁA I PRZYPRAWY MOŻESZ ŁATWO WYHODOWAĆ W DOMU. NADADZĄ POTRAWĄ WSPANIAŁEGO SMAKU