Banany są bogatym źródłem licznych witamin i minerałów, które wspierają funkcjonowanie organizmu. Jak się okazuje ogromne znaczenie ma jednak stopień ich dojrzałości. Zazwyczaj najcenniejsze są okazy najbardziej dojrzałe, a więc posiadające ciemne plamy.

Profilaktyka przeciwrakowa

W profilaktyce przeciwrakowej ważną rolę mogę odgrywać banany. Zawierają one białko o nazwie TNF zapobiegające przed rozwojem komórek nowotworowych.

Rozwiąż problem skurczów!

Jedną z najczęstszych przyczyn częstych skurczów mięśni jest niedobór potasu czy magnezu. W takim przypadku warto sięgnąć po banana. Stanowią one cenne źródło tych pierwiastków, dlatego skutecznie przedziwdziałają skurczom.

Chroń swoje nerki!

W bananach znajduje się bardzo duży potasu, który korzystnie wpływa na nerki. Przede wszystkim zapobiegają one przed tworzeniem się kamieni. Według ostatnich badań, regularne spożywanie tych owoców zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór nerek o 40%.

Zdrowe serce

Potas korzystnie wpływa nie tylko na nerki, ale też funkcjonowanie serca. Pierwiastek ten obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu serce lepiej pracuje. Co więcej spożywają od 2 do 3 bananów dziennie można zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca o aż 36%.

Profilaktyka miażdzycowa

Banany to doskonała przekąska dla każdego, kto chciałby cieszyć się doskonałym zdrowiem. Zawierają cenne fitosferole, które regulują poziom cholesterolu we krwi. Tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Zadbaj o zdrowie żołądka!

Cierpisz na chorobę wrzodową lub jesteś obarczony takim ryzykiem? W takim razie banany to doskonała propozycja dla Ciebie! Zawierają one enzym pobudzający ściany żołądka do wzmożonego wytwarzania śluzu ochronnego. Dzięki temu zapobiegają przed wystąpieniem wrzodów.

Odzyskaj siłę i energię do życia!

Dzięki zawartości wielu cennych witamin i minerałów, banany potrafią dać prawdziwy zastrzyk energii. Są bogatym źródłem węglowodanów prostych, które charakteryzują się wyjątkowo szybkim wchłanianiem.

Świetne samopoczucie

Banany zawierają chininę dopaminową, która korzystnie wpływa na samopoczucie. Jest to subtancja pochodna dopaminy nazywanej "hormonem szczęścia". Dodatkowo duża dawka witamina D chroni układ nerwowy.

Skuteczne w walce z cukrzycą

Kolejnym cennym składnikiem w banach jest skrobia oporna, która świetnie sprawdzi się w walce z cukrzycą typu 2. W tym przypadku jednak warto sięgnąć po jak najmniej dojrzałe owoce.

Zadbaj o smukłą sylwetkę!

Skrobia oporna nie tylko świetnie sprawdzi się w przypadku cukrzycy, ale też dla osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów. Składnik ten ułatwia usuwanie z organizmu nadmiaru kalorii i zapobiega przed gromadzeniem się tkanki tłuszczowej.

Co więcej pozwala osiągnąć lepsze wyniki podczas aktywności fizycznej, gdyż zmusza organizm do zużywania większej ilości energii.

Może zainteresuje Cię to: NIESAMOWITY SPOSÓB NA WYKROZYSTANIE SKÓRKI OD BANANA. DZIĘKI NIEJ WSZYSTKIE KWIATY DOSTANĄ DRUGIE ŻYCIE

Polecamy także: ZNACIE JUŻ NIEBIESKIE BANANY? TEN WYJĄTKOWY OWOEC MA TEŻ OBŁĘDNY SMAK. CZY MOŻNA JE DOSTAĆ W POLSCE

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MIĘSO DOSTĘPNE W POPULARNYM MARKECIE ZOSTAŁO WYCOFANE ZE SPRZEDAŻY. TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DWA RODZAJE MIĘSA