Mięso jest produktem, bez którego część Polaków nie wyobraża sobie życia. Niektórzy spożywają je nawet codziennie, inni co kilka dni, a wegetarianie póki co stanowią mniejszy odsetek społeczeństwa.

Jednak mięso nie należy do tanich artykułów. Właśnie dlatego sklepy przyciągają klientów coraz to nowszymi promocjami.

Jak pokazuje ten przypadek, czasami może się okazać, że promocje nie niosą za sobą nic dobrego.

Mięso wycofane ze sprzedaży

W jednym z popularnych marketów odkryto, że mięso, które dostępne było w sprzedaży, jest groźne dla ludzkiego zdrowia – jego zjedzenie może powodować poważne choroby.

Mowa tutaj o mięsie mielonym, które mogli kupić klienci sieci sklepów Aldi. Wycofano je natychmiastowo, gdy tylko odkryto, że może być niebezpieczne.

Jak się okazało, znaleziono w nim bakterie Salmonelli. Warto sprawdzić partie, jeśli ostatnio kupiliśmy mięso mielone w Aldi i jeszcze go nie zjedliśmy.

Gdy tylko wykryto bakterie Salmonelli, by nie narażać swoich klientów, sieć od razu opublikowała informacje o zagrożeniu zdrowia i natychmiastowo wycofuje produkt ze sprzedaży. Osoby, które w ostatnim czasie zakupiły mięso w markecie należącym do sieci Aldi, powinny sprawdzić numer partii.

Jeśli okaże się, że mięso należy do partii, w której odkryto zagrożenie, należy oddać je do najbliższego sklepu bez okazywania paragonu.

Trzeba zwrócić uwagę na dwa rodzaje mięsa – Mięsne Specjały: Mięso z kurczaka na pulpety 400 g, a także Mięsne Specjały Mięso na kotlety z indyka 500 g.

„Szanowni Klienci, prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu Mięsne Specjały: Mięso z kurczaka na pulpety 400 g, z kodem kreskowym 5904170025878, z datą przydatności do spożycia 26.02.2020 i numerem partii 0711702, którego producentem jest Roldrob S.A.” – alarmują przedstawiciele sieci sklepów Aldi.

Jak rozpoznać Salmonellę? Zazwyczaj charakteryzuje się wymiotami i ostrą biegunką, co szybko osłabia nas i odwadnia.

Przypomnij sobie o… DO CZEGO ONA SŁUŻY? OKAZUJE SIĘ, ŻE MUSI BYĆ UZUPEŁNIONA O TAJEMNICZĄ WKŁADKĘ

Jak informował portal Życie: JAK POZYCJA, W KTÓREJ ŚPIMY WPŁYWA NA STAN NASZEGO ZDROWIA? TO NIEWIARYGODNE

Portal Życie pisał również o… TEGO POPULARNEGO OWOCU DZIECI NIE MOGĄ JEŚĆ POD ŻADNYM POZOREM. INACZEJ TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI