Niebieskie banany przyciągają swoim wyglądem i niesamowitymi walorami smakowymi. Blue Java nazywane są też bananami jawajskimi oraz bananami lodowymi. Ten szczególny gatunek występuje między innymi w Azji, Australii czy na terenie Hawajów.

Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest intensywnie niebieska skórka. Utrzymuje się ona do momentu aż banany staną się dojrzałe. Wtedy tracą swoją unikatową barwę i stają się bladożółte.

Nie tylko pod względem wyglądu niebieskie banany są wyjątkowe. Wyróżnia jest też bardzo szczególny smak. Wiele osób uwielbia je za ich bardzo delikatny, słodki i smaczny miąższ. Powtarza się opinia, że smakują niczym lody waniliowe.

Pomimo ich niecodziennego wyglądu, niebieskie banany można spożywać na surowo. Dokładnie tak samo, jak ich bardziej tradycyjne odpowiedniki, które wszyscy doskonale znamy. Mogą być jedzone samodzielnie albo wejść w składnik zdrowego deseru. Ogranicza nas tak naprawdę jedynie nasza wyobraźnia, gdyż możemy je wykorzystać do przygotowania koktajlu, smoothie czy pysznego deseru.

Blue Java to gatunek bardzo szczególny z jeszcze jednego powodu. Ta banany są bardzo odporne dla niskie temperatury. Z tego powodu możemy je hodować również w Polsce. Samodzielnie wyhodowane owoce będą z pewnością źródłem niesamowitej satysfakcji. Dzięki ich niesamowitemu kolorowi będziemy mieli w ogródku lub mieszkaniu wyjątkową ozdobę.

Z kolei nasza rodzina i znajomi będą bardzo wdzięczni, gdy będziemy ich częstować tym niebanalnym smakołykiem.

Przypomnij sobie o… ZMIANY DLA PODRÓŻUJĄCYCH SAMOLOTAMI TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI. TYCH RZECZY NIE WNIESIEMY JUŻ NA POKŁAD

Jak informował portal Życie: MIĘSO W MENU DZIECKA: TAK CZY NIE?

Portal Życie pisał również o… ZENEK MARTYNIUK O PORWANIU JEGO SYNA. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ