W ostatnim czasie sporą popularność zdobywają działania w duchu less waste oraz zero waste, których zadaniem jest zniwelowanie ilości odpadów tworzonych przez człowieka.

Osoby żyjące zgodnie z tymi nurtami starają się wybierać produkty w bardziej ekologicznych opakowaniach, które nadają się do ponownego użytku. Często dają także drugie życie różnym przedmiotom.

Nawóz z banana

To rozwiązanie doskonale wpisuje się właśnie w działanie zgodne z less waste – dzięki niemu skórka od banana, którą zwykle się wyrzuca, nie trafi do kosza, a znajdzie nowe, nietypowe zastosowanie. Dodatkową zaletą wytworzenia z niej nawozu jest fakt, że dostarczymy naszym roślinom wielu cennych składników odżywczych.

Ponowne wykorzystanie skórki od banana to dobry pomysł na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów. Niemal każdy ma w domu rośliny, które z chęcią przyjmą tego rodzaju nawóz, a w zamian odwdzięczą się jeszcze piękniejszym wyglądem.

Nawóz wytwarza się w niezwykle prosty sposób. Wystarczy włożyć skórkę od banana do słoika lub innego sporego naczynia i zalać wodą. Pozostawić na jedną dobę – skórka musi się zaparzyć.

Przy kolejnym podlewaniu roślin najpierw rozcieńczyć nawóz – odpowiednie proporcje to jedna część wywaru z pięcioma częściami wody.

Powinno się stosować tego typu nawóz regularnie, a efekty z pewnością będą zauważalne. Warto zaznaczyć, że jedna skórka od banana jest w stanie posłużyć nam wiele razy – po skończeniu się nawozu można ponownie zalać ją wodą i korzystać z kolejnej porcji wywaru.

Innym pomysłem na przygotowanie nawozu z dodatkiem banana jest wykorzystanie samego owocu. Należy rozgnieść banana widelcem, a następnie zalać połową szklanki wody.

W drugim wariancie nawozu nie trzeba dodatkowo rozcieńczać, można zastosować go w tej formie. Nasze rośliny wyraźnie odżyją!

Przypomnij sobie o… BRUDZĄCA PRALKA NIE BĘDZIE JUŻ DŁUŻEJ TWOIM PROBLEMEM. OTO NIEZAWODNE SPOSOBY

Jak informował portal Życie: WIELE OSÓB KAŻDY PORANEK ZACZYNA OD POŚCIELENIA ŁÓŻKA. DLACZEGO NIE WARTO TEGO ROBIĆ

Portal Życie pisał również o… KURCZAK PEŁEN ANTYBIOTYKÓW I HORMONÓW TO NIE PROBLEM. BABCIA ZDRADZA, JAK SKUTECZNIE OCZYŚCIĆ MIĘSO PRZED JEGO PRZYRZĄDZENIEM