Robiąc pranie oczekujemy, że ubrania wyciągnięte z będna będą czyste, świeże i pachnące. Niestety w praktyce nie zawsze tak jest. Czasami zdarza się, że na tkanine widoczne są nieestetyczne plamy oraz zanieczyszczenia, szczególnie w okolicy mankietów. Towarzyszy temu bardzo nieprzyjemny zapach.

Na szczęście istnieją łatwe i skuteczne metody na to, aby sprostać temu problemowi. Wystarczy nastawić nieco większą temperaturę prania czy też użyć octu lub sody oczyszczonej.

Dlaczego pranie jest brudne po wyjęciu z pralki?

Istnieje kilka powodów, dla których pranie wyjęte z pralki może być wciąż brudne. Warto znać je, aby móc ewentualnie zapobiec pojawianiu się takiego problemu. Jedną z przyczyn jest dodawanie zbyt dużej ilości detergentu. W wyniku tego pozostawia on mało estetyczne zacieki.

Powodem, dla którego świeżo wyjęte pranie jest brudne i nieprzyjemnie pachnie to upychanie zbyt dużej ilości ubrań w bębnie. Pralka w pewnym momencie może nie dać sobie rady. Kolejną przyczyną jest zanieczyszczony dozownik na proszek do prania. Może to skończyć się nawet jego gniciem.

Bardzo często przyczyną problemów z brudnym praniem w pralce są zapchane rury. Szczególnie często ma to miejsce w przypadku osób, które zapominają opróżnić kieszenie przed wrzuceniem ubrań do pralki. Podobny wpływ ma osad w filtrze, bębnie czy innej części pralki.

Co zrobić jeśli pralka brudzi ubrania?

Wcale nie trzeba wzywać fachowca lub wymienić sprzęt, aby pozbyć się problemu pralki brudzącej ubrania. W pierwszej kolejności warto zacząć od domowych sposobów, które często okazują się być wystarczające.

W pierwszej kolejności należy włączyć pustą pralkę. Do dozownika zamiast proszku do prania trzeba wsypać całe opakowanie sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Temperatura powinna wynosić około 90 stopni Celsjusza.

Drugim sposobem jest wypranie kilku rzeczy w wysokiej temperaturze. Nalezy wybierać takie tkaniny, które to wytrzymają, przykładowo 100% bawełna. Pralkę należy nastawić na 100 stopniach Celsjusza.

Do kolejnej metody, która sprawdzi się przy problemie brudnych ubrań po praniu potrzebny będzie ocet. Należy dodać około 3 łyżki do pojemnika z proszkiem. Następnie robimy pranie "na sucho" w wysokiej temperaturze.

Jak zapobiec zanieczyszczeniom na ubraniach po praniu?

Przede wszystkim po każdym praniu warto pozostawić otwarte drzwiczki. Wnętrze powinno dobrze wyschnąć. Warto pamiętać także, aby nie dodawać zbyt dużo środków do prania. Mogą one wtedy nie rozpuścić się zbyt dobrze w wodzie, przez co powstaną plamy na tkaninie.

Pranie "na pusto" w pralce przy pomocy powyższych metod powinno być wykonywane profilaktycznie raz na miesiąc. Dzięki temu nie będziesz musiała dłużej znosić tego problemu.

Może zainteresuje Cię to: OD DZIŚ NIE MUSISZ WYRZUCAĆ ZAPLAMIONYCH TŁUSZCZEM UBRAŃ. TE PLAMY DA SIĘ USUNĄĆ. WSZYSTKO DZIĘKI KILKU SPRAWDZONYM SPOSOBOM

Polecamy także: CHCESZ DŁUŻEJ CIESZYĆ SIĘ SWOIMI UBRANIAMI? JEST NA TO SKUTECZNY SPOSÓB. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ BANALNIE PROSTĄ RZECZ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: PŁYN DO NACZYŃ ZNAJDUJE WIELE RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ. O NIEKTÓRYCH Z NICH Z PEWNOŚCIĄ NIE WIEDZIAŁAŚ