Niepościelone łóżko wielu osobom kojarzy się niechlujstwem i niedbalstwem. Nic dziwnego więc, że w przypadku niezapowiedzianej wizyty gości w pierwszej kolejności jest ono ścielone. Wtedy nawet jeśli mieszkanie pozostanie nieposprzątane, to i tak wszystko wydawać się będzie w normie.

Choć z pewnością mama zawsze powtarzała Tobie, że trzeba pościelić łóżko, to okazuje się, że nie do końca jest to dobra rada. Według najnowszych badań, rację mają osoby, które tego nie robią.

Nie powinno się ścielić łóżka

Osoby, które zawsze dbają o porządek i ścielą łóżka mogą narażać się na poważne problemy zdrowotne. Jak wiadomo, nawet w przypadku cżęstego zmieniana pościeli, nadal jest ona idealnym miejscem dla roztoczy i tego typu alergenów.

Wbrew pozorom jednak to właśnie pozostawienie niepościelonego łóżka sprzyja temu, aby pozbyć się tych mikroskopijnych pajęczaków. Jak to możliwe?

Okazuje się, że bakterie, wirusy i roztocza nie czują się zbyt dobrze wśród powietrza i światła. Nawet po praniu nie zniknie ich tak dużo, jak w przypadku działania promieni słonecznych.

Ścieląc każdego ranka swoje łóżko przyczyniamy się do tworzenia tym organizmom idealnych warunków do życia i romnażania się. Pot, który przedostaje się do pościeli podczas snu nie zdąży wyschnąć. Wilgoć zaś to idealny sposób, aby stworzyć wielkie siedlisko roztoczy i bakterii.

Kiedy warto zrezygnować ze ścielenia łóżka?

Najlepiej całkowicie zrezygnować ze ścielenia łóżka w przypadku osób cierpiących na astmę lub alergię. Pozostawiając pościel niezłożoną można zapobiec przed rozwojem bakterii i roztoczy.

Niektórzy czytając ten artykuł z pewnością się ucieszą. W końcu będą mogli wymigiwać się od tego zasłaniając się korzyściami zdrowotnymi.

Polecamy także: REGULARNA ZMIANA POŚCIELI OCHRONI TWOJE ZDROWIE. JAK CZĘSTO TO ROBIĆ

Może zainteresuje Cię to: CHCESZ POZBYĆ SIĘ UPORCZYWEGO ZAPACHU SMAŻONEJ RYBY? WYSTARCZY ZASTOSOWAĆ PROSTY TRIK

Portal "Życie" poleca: ZŁODZIEJ NIGDY TAM NIE ZAJRZY. JAK BEZPIECZNIE PRZECHOWYWAĆ GOTÓWKĘ I WSZELKIEGO RODZAJU KOSZTOWNOŚCI W DOMU