Wiele osób obawia się przechowywania pieniędzy w domu. Jak wiadomo, czasami zdarzają się włamania lub też gotówka ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Przyczyniają się do tego goście przychodzący w odwiedziny czy nawet domownicy.

Niemal każdy ma swoje ulubione miejsce, w którym chowa oszczędności. Czy są one jednak w pełni bezpieczne? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na schowek, w którym można trzymać pieniądzę, biżuterię i inne drobne, wartościowe przedmioty.

Doniczka z rośliną

Jednym z ciekawych pomysłów, aby schować drobne przedmioty, takie jak karty kredytowe, biżuterię czy nawet pieniądze w przypadku długoterminowej nieobecności jest ukrycie ich w roślinach doniczkowych.

Wystarczy ukryć je w ziemi, a następnie jakby nigdy nic usadowić w nim kwiata. Najlepiej sprawdzi się kaktus, który dodatkowo odstrasza ostrymi kolcami.

Kryjówka w płynnych lub sypkich produktach

Płynne produkty to świetna kryjówka dla cennych drobiazgów, a szczególnie biżuterii. Wystarczy umieścić ją w plastikowym woreczku, a następnie zanurzyć w opakowaniu z płynem, kremem czy śmietaną.

Mogą być to zarówno produkty spożywcze, jak i kosmetyki, takie jak odżywki, maski i szampony do włosów. Istnieje niewielkie pradopodobnieństwo, że ktokolwiek wpadnie na pomysł, aby tam sprawdzić.

Ciekawą alternatywą mogą być również sypkie artykuły. Z pewnością złodziej nie będzie miał ochoty grzebać w koszu z nawozem.

Sokowirówka pomieści cenne przemioty

Kolejnym sposobem na to, aby ukryć cenne przedmioty jest skorzystanie z sokowirówki. Posiada ona dość sporo miejsca, dzięki czemu bez problemu pomieści nawet nieco większe skarby - karty kredytowe czy pliki z gotówką.

Należy jednak pamiętać, aby wyjąć swoje skarby przed skorzystaniem z urządzenia.

Skrzynka z narzędziami

Skrzynka z narzędziami to kolejne dobre miejsce na kryjówce. Najlepiej ukryć drobne przedmioty pod warstwą materiału ścielającego dno pudełko. Dodatkowo przykryją je przechowywane tam akcesoria.

Kosz na śmieci

Doskonałym miejscem, aby ukryć różnego rodzaju cenne przedmioty jest kosz na śmieci. Wystarczy położyć skarby na jego dnie i przykryć kartką papieru. Następnie wystarczy tradycyjnie nałożyć na pojemnik worek na śmieci.

Uchwyt szczotki do włosów - idealny schowek na gotówkę

Szukasz dobrego miejsca na przechowywanie gotówki? W tym celu świetnie sprawdzi się uchwyt szczotki do włosów. Wystarczy odkręcić go od pozostałej części, włożyć tam pieniądze i zakręcić.

Stare obuwie

Kolejnym dobrym miejscem na przechowywanie gotówki są stare trampki. Plik pieniędzy można schować pod wkładką. Zniszczony but raczej nie zachęca do tego, aby go dotykać.

Pampersy

Podobnie jak w przypadku starego obuwia mało przyjaznym dla złodziei kryjówką będą pampersy. Wystarczy ukryć je w środku i zakleić. Najlepiej doddatkowo go delikatnie ubrudzić, dzięki czemu będzie wyglądał jeszcze mniej zachęcająco.

Może zainteresuje Cię to: WYPŁACASZ PIENIĄDZE Z BANKOMATU? W KILKA SEKUND MOŻESZ JE STRACIĆ. ZŁODZIEJE LICZĄ NA TO, ŻE ZAUWAŻYSZ TEGO DROBNEGO SZCZEGÓŁU

Polecamy także: BANKI WYSTOSOWAŁY PILNY KOMUNIKAT DO KLINETÓW. WARTO GO ZNAĆ, BO MOŻNA STRACIĆ DOSTĘP DO KONTA

Portal "Życie" informował o: W POLSKICH LASACH MOŻNA SPOTKAĆ PEWNĄ STARUSZKĘ. LEPIEJ Z NIĄ NIE ROZMAWIAĆ