Uczulenie na kurz to jedna z najczęściej występujących alergii w Polsce. Konkretnie wywołuje je roztocze kurzu domowego. Charakterystycznymi objawami towarzyszącymi dolegliwości jest katar, drapanie w gardle, kaszel, duszności przypominające astmę, a nawet zmiany skórne. Istnieją jednak sposoby, aby zaradzić tego typu problemom!

Czym jest roztocze kurzu domowego?

Roztocze kurzu domowego to niewielkie, niewidoczne gołym okiem pajęczaki, które od zawsze gościły w naszych domach. Naturalnie znajdują się w kurzu, jednak jak się okazuje, nie wystarczy codziennie wycierać mebli, aby się ich pozbyć.

Te mikroorganizmy bardzo często kryją się w dywanach, materacach i pościelach przez co, nieustannie mamy z nimi kontakt. Dla niektórych osób są całkowicie nieszkodliwe i nie powodują żadnych dolegliwości. W przypadku uczulonych osób mogą jednak być bardzo dokuczliwe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Jakie są skuteczne sposoby na alergię na kurz?

Roztocze kurzu domowego potrzebują konkretnych warunków do życia. Nie mogą się rozwijać, jeśli w pomieszczeniu jest sucho, przewiewnie i chłodno. Z tego względu borykając się z alergią na kurz należy przede wszystkim zadbać o profilaktykę.

Jednym z najprostszych sposobów jest regularne wietrzenie pomieszczeń przez minimum 2-3 godziny. Należy to robić niezależnie od pory roku.

Przy tego typu dolegliwościach warto wystrzegać się suszenia ubrań wewnętrz mieszkania. Szczególnie dotyczy to sypialni czy pokoju dziennego. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, należy zamknąć drzwi od pokoju, w którym znajduje się pranie i otworzyć okna.

Przy alergii na kurz najlepiej maksymalnie ograniczyć przedmioty, które są siedliskiem kurzu. Dotyczy to między innymi suszonych kwiatów czy pluszowych zabawek.

Dodatkowo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalistyczne preparaty. Stworzone są na bazie składników, które zwalczają alergeny na okres minimum pół roku.

Może zainteresuje Cię to: REGULARNA ZMIANA POŚCIELI OCHRONI TWOJE ZDROWIE. JAK CZĘSTO TO ROBIĆ

Zobacz także: CZY SUSZENIE PRANIA W DOMU MOŻE MIEĆ PRZYKRE KONSEKWENCJE DLA ZDROWIA? ODPOWIEDŹ MOŻE BYĆ ZASKAKUJĄCA

Portal "Życie" informował o: MAŁO KTO SŁYSZAŁ O TEJ PODWYŻCE. 1000 ZŁOTYCH WIĘCEJ OD NOWEGO ROKU DLA WYBRANYCH. KTO MA SZANSĘ NA WYŻSZĄ PENSJĘ