Rząd przyzwyczaił Polaków do kolejnych świadczeń, takich jak 500+ czy 300+. Choć władze deklarowały, że to już koniec dopłat bezpośrednich, szykują się kolejne podwyżki. Tym razem jedynie dla wybranych.

Polacy dostaną do 1000 zł więcej miesięcznie. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze?

W styczniu tego roku wprowadzono nowe zarządzenie marszałek Sejmu oraz marszałka Senatu, które gwarantuje podwyżki wybranym. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Tym razem pieniądze z kasy państwa przeznaczone zostaną na biura poselskie. Każde z biur od 2020 roku otrzyma o 1000 zł więcej. Zarządzenie zostało podpisane 9 stycznia, obowiązuje zaś od 1 stycznia.

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości, a także marszałek Senatu, Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej, przyjęli nowy projekt jednogłośnie.

Dotychczas kwota, jaką otrzymywali politycy na prowadzenie biur poselskich, wynosiła 14,2 tysiąca złotych i pozostawała niezmienna od 2017 roku.

Od stycznia 2020 roku politycy będą otrzymywali o 1000 zł miesięcznie więcej. Dlaczego zdecydowali się na takie zmiany?

- Podwyżki nie są dla nas, tylko dla naszych pracowników. Ja nie mam z tego pieniędzy. Rosną koszty, jest też kwestia, podwyżek dla pracowników, obsługi prawnej, analiz, opinii – tłumaczy się Tomasz Latos, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone nie tylko na wynagrodzenia, ale również np. na ekspertyzy, finansowanie materiałów biurowych, podróże służbowe i rachunki.

Jak twierdzi Katarzyna Lubnauer, o takich sprawach decyduje prezydium sejmu. Wyjaśnia także, że osoby pracujące w biurach poselskich zarabiają mniej niż średnia krajowa.

Internauci są oburzeni. Zwracają uwagę na to, że koszty życia zwiększają się, natomiast przeciętni Polacy zarabiają tyle samo, co jeszcze kilka lat temu.

Przypomnij sobie o… TO MOŻE BYĆ KONIEC DZIAŁALNOŚCI TEGO BANKU. KLIENCI LAWINOWO ZAMYKAJĄ SWOJE RACHUNKI

Jak informował portal Życie: SEJM PRZEGŁOSOWAŁ NOWĄ USTAWĘ I ROZDA NAWET 600 ZŁ ZA POPRAWNIE WYPEŁNIONY WNIOSEK. SKORZYSTAĆ MOŻE PONAD 65 TYSIĘCY POLAKÓW

Portal Życie pisał również o… ZBIGNIEW WODECKI NIE WSTYDZIŁ SIĘ O TYM MÓWIĆ. CZY FANI WZIĘLI SOBIE DO SERCA JEGO OSTATNIE PRZESŁANIE