Na Twitterze programu "Wiadomości" z TVP opublikowano wpis promujący materiał dotyczący oskarżeń o rzekome przyjmowanie łapówek przez Tomasza Grodzkiego, obecnego Marszałka Senatu.

Pan Romuald twierdzi, że 1994 roku wręczył ówczesnemu lekarzowi 400 zł
- napisano na profilu.

Internauci dostrzegli, że w poście jest coś nie tak. Wpis został już usunięty, jednak zdążono go uwiecznić. Informacje, jakie się w nim znalazły podważają wiarygodność ich sensacyjnych doniesień.

Wpadka na Twitterze "Wiadomości" TVP

Internauci bardzo szybko zorientowali się, że podana kwota, jaką miał otrzymać Tomasz Grocki jest błędna. Wytykali autorowi postu, że ten przekazuje nierzetelne informacje.

Obserwatorzy profilu twitterowego zwrócili uwagę na fakt, że w 1995 roku nastąpiła denominacja złotego, a więc w 1994 pieniądze były jeszcze przeliczane na tysiące. Oznacza to, że domniemana łapówka wynosiła dzisiejsze... cztery grosze!

Grodzki mógł sobie za to kupić jakąś 1/5 jajka
- drwi Maciej Bąk, dziennikarz Radia Zet. Do swojego komentarza dołączył także mały cennik z temtego okresu.

Nawet tego nie potrafią sprawdzić
- pisze jeden z internautów zamieszczając zdjęcia dawnych banknotów.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w materiale wyemitowanym w "Wiadomościach" była inna data - 1999 rok.

Doniesienia pacjentów Tomasza Grodzkiego

Tymczasem kolejny materiał "Marszałek Senatu brał łapówki?" został wyemitowany w "Wiadomościach" TVP. Padły w nim oskarżenia, jakoby Tomasz Grodzki miał w przeszłości brać łapówki od swoich pacjentów.

To kolejne oskarżenia wobec Tomasza Grodzkiego. Znowu padają konkretne kwoty, które miał przyjąć w czasach, gdy był dyrektorem szczecińskiego szpitala
– informuje dziennikarz TVP.

Do mediów mają zgłaszać się dawni pacjenci Tomasza Grockiego, którzy twierdzą, że obecny marszałek Senatu stosował nielegalne praktyki, kiedy był dyrektorem szpitala.

Są też osoby, które całkowicie zaprzeczają tym doniesieniom. Wśród nich znajduje się wieloletni działacz PiS, Andrzej Kaciupa, szef PO, Grzegorz Schetyna czy dziennikarka, Hanna Lis.

Zobacz także: NIEBYWAŁE WYDARZENIA PRZED SENATEM. OPERATOR KAMERY WPADŁ NA JEDNĄ Z PRACOWNIC, TA TRAFIŁA DO SZPITALA

Może zainteresuje Cię to: TELEWIZYJNA WPADKA NA ŻYWO. PO PYTANIU DZIENNIKARZA TVP NIE MOGLI PRZESTAĆ SIĘ ŚMIAĆ

Portal "Życie" informował o: W CIĄGU KILKU KOLEJNYCH GODZIN ODCZUJEMY JEGO SKUTKI. JAK NAJLEPIEJ SIĘ PRZYGOTOWAĆ