Aloes słynie głównie ze swoich cudownych zdolności leczniczych. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Jego właściwości poprawiają wygląd skóry.

Leczą także poparzenia i przyspieszają gojenie się ran. Jest on składnikiem wielu kosmetyków. Wszystko za sprawą jego odżywczych i nawilżających umiejętności.

Aloes słynie ze swoich leczniczych właściwości

Aloes jest niewątpliwie rośliną, którą warto posiadać. Nie tylko ze względu na wyżej wymienione właściwości. Ma on jeszcze inne zastosowanie- świetnie oczyszcza powietrze.

Aloes działa głównie w nocy. Postawiony w doniczce, świetnie filtruje powietrze. Pochlania on zawarty w nim dwutlenek węgla, a dodatkowo produkuje tlen. Ustawiony w sypialni pozytywnie wpłynie na jakość snu.

Co ciekawe, aloes potrafi świetnie radzić sobie z zawartymi w powietrzu toksycznymi związkami. Należą do nich formaldehyd – silny związek zawarty między innymi w odświeżaczach powietrza, ale także w meblach, dywanach, farbach itp., a także rakotwórczy benzen.

Aloes jest rośliną, którą łatwo rozmnożyć

Aloes bardzo łatwo można rozmnożyć. Wystarczy odciąć nożyczkami jedną łodygę i pociąć ją na mniejsze kawałki, mniej więcej o długości 2,5 cm.

Następnie do doniczki wypełnionej ziemią kwiatową, należy włożyć pionowo przygotowane kawałki aloesu. Część powinna pozostać nad ziemią. Delikatnie podlej go wodą.

Po kilku dniach Twój aloes się ukorzeni i wtedy możesz przesadzić ukorzeniony kawałek do innej doniczki. Każdy kawałek powinien się znaleźć w oddzielnej doniczce.

Aloes potrzebuje odpowiedniego nasłonecznienia i gleby. Powinien stać w miejscu, w którym będzie mógł cieszyć się sporym dostępem do światła.

Ziemia, w której rośnie, powinna mieć dużą zawartość piasku i perlitu. Roślinę należy podlewać dopiero wtedy, gdy jej podłoże będzie naprawdę suche. Aloes nie lubi wilgoci.

Polecamy także: JAK WYHODOWAĆ W DOMU WŁASNE DRZEWKO CYTRYNOWE Z NASIONKA. TO BARDZO ŁATWE

Może zainteresuje Cię to: CO SIĘ STANIE, GDY POLEJESZ PLAMĘ SOKIEM Z CYTRYNY? EFEKTY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal "Życie" informował o: TEGO POPULARNEGO OWOCU DZIECI NIE MOGĄ JEŚĆ POD ŻADNYM POZOREM. INACZEJ TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI