Wiecznie zielone rośliny w doniczkach są ozdobą każdego wnętrza. Jednak są pewne błędy szkodniki, które negatywnie wpływają na nasze rośliny. Zobacz, które z nich atakują najczęściej?

Biała muszka (mączlik)

Choć wygląda niepozornie, mączlik jest prawdziwym szkodnikiem. Atakuje roślinę od samego jej podłoża. Można się go pozbyć za pomocą specjalnych preparatów na mszyce.

Mszyce

Trudno jest pozbyć się mszyc, ponieważ ich samice są bardzo płodne, a podczas jednego sezonu na roślinach pojawia się wiele pokoleń tych małych szkodników. Znakiem ostrzegawczym mówiącym, że możemy mieć z nimi do czynienia, jest zahamowanie wzrostu rośliny, poskręcane liście, a także pędy oblepione kleistą substancją, na których znajdują się małe owady – żółte, zielone lub czarne. Mają od 2 do 5 mm. Te szkodniki wysysają z roślin sok, przez co ich żywiciele obumierają.

Ziemiórki

Owady te preferują wilgotne i zbite miejsca, w których łatwo mogą złożyć larwy. Rozwijające się larwy pobierają substancje odżywcze z podłoża rośliny. Wydawałoby się, że najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników jest przesuszenie podłoża. Nic bardziej mylnego. Larwy ziemiórek, które nie mógłby czerpać substancji odżywczych z gleby, kradłyby je z rośliny, co spowodowałoby jej obumieranie.

Przędziorek

Przędziorek jest jednym z najpopularniejszych szkodników atakujących nasze rośliny. Jest on trudny do usunięcia, a żeby się go pozbyć często zmuszeni jesteśmy sięgać po trujące środki chemiczne. O naturalnych sposobach pozbywania się przędziorków pisaliśmy tutaj.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE