Czyszczenie piekarnika jest jednym z najtrudniejszych kuchennych zadań. Być może właśnie dlatego uczestnicy programu „Kuchenne rewolucje”, tak często mają problem z czystością piekarników. Na szczęście są sposoby, które pozwalają ułatwić sobie to tak nie lubiane przez nas zadanie.

Jednym z najbardziej brudzących się sprzętów kuchennych jest piekarnik. Tłuszcz i brud, który w ekspresowym tempie osiada w jego wnętrzu, spędza sen z powiek niejednej osobie.

Jakie są zatem sposoby na szybkie wyczyszczenie zabrudzonego piekarnika? Przede wszystkim warto zwrócić się do bardziej tradycyjnych metod. Płyn do naczyń i ocet będą naszymi największymi sprzymierzeńcami.

Jak wyczyścić zabrudzony piekarnik?

Do stworzenia domowego płynu do czyszczenia piekarników, który swoją skutecznością może dorównać niejednemu chemicznemu środkowi, który możemy zakupić w sklepie, należy przygotować następujące składniki:

Składniki

4 łyżki płynu do mycia naczyń

200ml soku z cytryny

400ml octu

2,5l letniej wody

Przygotowanie

Wszystkie składniki należy wymieszać w naczyniu. Gotowy roztwór musimy przelać do buteleczki z atomizerem, która umożliwi nam spryskanie piekarnika. Po przelaniu płyny do odpowiedniej butelki rozpoczynamy czyszczenie.

Gotowym płynem spryskujemy piekarnik i pozostawiamy na 30 minut, aby wszystkie jego składniki mogły swobodnie zadziałać na brudną, tłustą powierzchnię piekarnika. Po upływie tego czasu wycieramy piekarnik papierowymi ręcznikami. Co ważne, nie używamy ściereczek! Tłuszcz, który na nich pozostanie, może okazać się niemożliwy do usunięcia.

Przypomnij sobie o… NIEZAWODNE SPOSOBY NA PROBLEMY Z PRZĘDZIORKIEM. JUŻ NIE MUSISZ KUPOWAĆ CHEMICZNYCH ŚRODKÓW, BY POZBYĆ SIĘ SZKODNIKA