Z problemem kamienia w czajniku boryka się wiele gospodarstw domowych. Tymczasem przy odpowiednim działaniu niezwykle łatwo się z nim uporać.

Odkamienianie czajnika powinno być czynnością, którą wykonujemy co miesiąc, i to niezależnie od typu posiadanego czajnika.

Kamień osadza się i na elektrycznych, i na tradycyjnych czajnikach. Potrafi zmieniać smak wody.

Skąd się bierze? Winowajcą jest głównie twarda woda.

Jak usunąć kamień z czajnika domowymi sposobami?

Pierwszą skuteczną metodą jest użycie octu. Wystarczy wlać do czajnika pół szklanki octu oraz pół szklanki wody.

Później zagotować oraz zostawić przez około godzinę bez otwierania czajnika – w ten sposób para wodna będzie mogła zadziałać. W przypadku większych czajników warto nalać więcej płynu, zachowując proporcję 1:1.

Po upływie 60 minut wylać roztwór, nalać do czajnika czystej wody do pełna, zagotować ją oraz wylać. Wykonać ten sposób 2-3 razy. Dzięki temu czajnik nie będzie pachnieć octem.

Kolejnym sposobem jest zastosowanie kwasku cytrynowego – jest to najszybsze i bardzo łatwe. Należy nalać pół czajnika wody, dodać 5 łyżeczek kwasku cytrynowego, zagotować i zostawić na noc.

O poranku wylać wodę z kwaskiem cytrynowym, nalać czystej wody do czajnika (do pełna), zagotować i znów wylać. Problem z kamieniem będzie zażegnany.

Inną możliwością jest skorzystanie z sody oczyszczonej. Nalać do czajnika trochę gorącej wody, dosypać 2 łyżki sody oczyszczonej. To pozwoli oczyścić grzałkę nawet z grubej warstwy kamienia.

Warte wypróbowania jest również użycie… coca-coli. Brzmi nietypowo, jednak ten napój potrafi zdziałać cuda.

Wystarczy szklanka coca-coli wlana do czajnika i dolanie wody do pełna, a następnie zagotowanie. Dla uzyskania lepszego efektu doradzane jest dodanie 1 łyżki sody oczyszczonej.

Istnieją także gotowe środki o podobnej skuteczności.

Przypomnij sobie o… JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU Z LODÓWKI RAZ NA ZAWSZE? WYSTARCZY COŚ, CO KAŻDY MA W DOMU

Jak informował portal Życie: CO SIĘ STANIE, GDY POLEJESZ PLAMĘ SOKIEM Z CYTRYNY? EFEKTY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal Życie pisał również o… OD DZIŚ NIE MUSISZ WYRZUCAĆ ZAPLAMIONYCH TŁUSZCZEM UBRAŃ. TE PLAMY DA SIĘ USUNĄĆ. WSZYSTKO DZIĘKI KILKU SPRAWDZONYM SPOSOBOM